Arrow
Arrow
Slider

Technikum żywienia i usług gastronomicznych

 1. Technik żywienia i usług gastronomicznychkształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego i żywienia rodziny. Uczniowie uczą się urządzać zakłady gastronomiczne, gospodarstwo domowe, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta. Zdobywają umiejętności aktywnego zachowania się na rynku, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzania biznes planu itp.
 2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
 3. a) Kwalifikacja 1: HGT.02 Sporządzanie potraw i napojów
 4. b) Kwalifikacja 2: HGT.12 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych
 5. Sylwetka absolwenta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 1. a) oceniania jakości żywności oraz jej przechowywania;
 2. b) sporządzania i ekspedycji potraw i napojów;
 3. c) planowania i oceny żywienia;
 4. d) organizowania produkcji gastronomicznej;
 5. e) planowania i realizacji usług gastronomicznych.
 6. Zatrudnienie.

Absolwent technikum żywienia i usług gastronomicznych może znaleźć zatrudnienie we wszystkich typach zakładów gastronomicznych: restauracjach, barach, kawiarniach, stołówkach, domach opieki, itp. oraz prowadzić własną działalność gospodarczą. Kształci absolwenta, który potrafi stosować nowoczesne metody zarządzania i finansowania działalności gospodarczej: fachowo i kompleksowo obsługiwać zleceniodawcę, organizować bale, wesela; organizować żywienie zbiorowe: bufety, stołówki, bary, kafeterie; projektować i aranżować wnętrza sal konsumpcyjnych.

 1. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt zarówno do sporządzania potraw i napojów jak i organizacji żywienia i usług gastronomicznych.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 175

Tygodniowo 1148

Miesięcznie 2274

Ogólnie 392644

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider