Technik Informatyk

1. Technik Informatyk to atrakcyjny, poszukiwany zawód na polskim i europejskim rynku pracy. Wykształcenie w tym kierunku to możliwość pracy w firmach z sektora IT, wielkich korporacjach, jak i we własnych, dochodowych działalnościach. Technik informatyk to faworyt na rynku pracy UE.
2. Informacja dodatkowe
W procesie kształcenia uczeń będzie miał dostęp do nowoczesnych programów komputerowych w dobrze wyposażonych pracowniach informatycznych i multimedialnych. Według Ministerstwa Pracy, zawód technika informatyka znajduje się w czołówce zawodów o najwyższej dynamice wzrostu zapotrzebowania. Uczniowie odbywają zagraniczne praktyki zawodowe (Rimini – Włochy, Malaga – Hiszpania)

3. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
Kwalifikacja EE.08 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
Kwalifikacja EE.09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

4. Sylwetka absolwenta
Języki programowania, sprzęt komputerowy, sieci komputerowe, oprogramowanie przestaje być problemem dla absolwentów naszej szkoły
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania oraz eksploatacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych; 2) wykonywania i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych; 3) projektowania, tworzenia, administracji i użytkowania baz danych; 4) programowania aplikacji desktopowych, internetowych oraz mobilnych; 5) projektowania, tworzenia i administracji stronami WWW i systemami zarządzania treścią.

Technik informatyk potrafi:
• sprawnie posługiwać się systemami operacyjnymi
• pracować w różnych strukturach sieci komputerowych
• projektować i wykonywać sieć komputerową opartą o różne technologie,
• konfigurować urządzenia sieciowe
• posługiwać się językiem obsługi wybranych rodzajów baz danych
• korzystać z języków programowania
• obsługiwać oprogramowanie użytkowe,
• skonfigurować sprzęt i oprogramowanie,
• obsługiwać urządzenie peryferyjne

5. Technik informatyk znajdzie zatrudnienie w:
• zakładach pracy wykorzystujących technologie informatyczne zaimplementowane na stanowiskach pracy,
• firmach administrujących sieci komputerowe,
• działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa,
• firmach tworzących oprogramowanie komputerowe,
• punktach serwisowych,
• sklepach komputerowych,
• firmach przetwarzających dane
• firmach projektujących i wdrażających kompleksowe usługi www

6. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia
Kształcenie odbywa się w pracowniach komputerowych spełniających dzisiejsze standardy. Uczniowie korzystają z sal umożliwiających poznanie przez architektury komputerów PC oraz urządzeń mobilnych, nabycia umiejętności w lokalizowaniu i usuwaniu usterek, poznawanie budowy, zasad konfiguracji, łączenia i diagnostyki szerokiej gamy urządzeń sieciowych, projektowanie, analizę oraz programowanie rozwiązań systemowych przetwarzających dane przy użyciu baz danych, poznanie zasad tworzenia aplikacji komputerowych i witryn internetowych.

November 2018

Ogólnie 193792