Technik Handlowiec

Podbudowę programową technikum stanowi gimnazjum. Nauka w technikum trwa 4 lata.
W technikum prowadzone jest kształcenie ogólne, w zakresie którego  uczniowie przygotowywani są do egzaminu maturalnego. Po zdaniu egzaminu maturalnego, absolwent otrzymuje świadectwo maturalne.

Jeśli jesteś kreatywny, komunikatywny,

Otwarty na nowe  doświadczenia, łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi  przyjdź do nas!

TECHNIK HANDLOWIEC I ŚWIAT NALEŻY DO CIEBIE!!!

JEDYNA SZKOŁA O TAKIM KIERUNKU W MIEŚCIE!

Wybierając technika handlowca masz dwa zawody: sprzedawca i technik handlowiec. Zewnętrze egzaminy zawodowe przeprowadzane są na terenie szkoły, a uzyskany dyplom potwierdza kwalifikacje zawodowe, które honorują kraje UE (suplement europass).

Opis zawodu:

Nauka w klasie Technik Handlowiec trwa 4 lata.

-nauczysz się m.in.:

organizować i prowadzić działalność małej firmy handlowej,

analizować rynek pod względem oczekiwań i potrzeb klientów,

identyfikować bariery występujące w handlu,

analizować skuteczność i efektywność sieci dystrybucji towarów i usług,

organizować i prowadzić działania reklamowe,

określać zasady i formy marketingu,

księgować typowe operacje gospodarcze, obliczać podatki,

prowadzić negocjacje handlowe,

określać koszty działalności handlowej.

Szkoła zapewni Ci dobre warunki do nauki.

Nasza szkoła dysponuje pracowniami komputerowymi, które są wyposażone w programy do prowadzenia firmy handlowej. Uczniowie poznają zasady obsługi programów ekonomicznych. Posiadamy doskonale wyposażoną pracownię symulacyjną do prowadzenia sprzedaży detalicznej
i hurtowej. Podczas nauki w technikum uczeń odbywa 4 – tygodniową praktykę zawodową
w wybranym zakładzie pracy.  Uczestniczymy w projektach unijnych: Leonardo da Vinci w ramach którego uczniowie odbywają zagraniczne praktyki i Podkarpacie stawia na zawodowców, z którego doposażona została w nowoczesny sprzęt pracownia dla technika handlowca.

Zawód technika handlowca jest obecnie najbardziej poszukiwanym zawodem na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego. Możesz też znaleźć zatrudnienie jako dystrybutor produktów, telemarketer, szef działu sprzedaży i dystrybutor produktów wśród większych klientów.

Technik handlowiec to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, prawo, zarządzanie, marketing, finanse, rachunkowość , bankowość.

November 2018

Ogólnie 193780