Arrow
Arrow
Slider

Technik Usług Fryzjerskich

1.Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi, kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur, wykonywania zabiegów koloryzacji włosów. Oprócz tego, uczniowie korzystają z najnowocześniejszego na rynku fryzjerskim, oprogramowania i sprzętu komputerowego do badania struktury włosa oraz  wykonywania projektów fryzur.  Szkolą się, jak umiejętnie zarządzać zespołem oraz co bardzo ważne w zawodzie fryzjera,  podstaw komunikacji z klientem. A to wszystko pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie, bo warto uczyć się od najlepszych. Z zatrudnieniem  nie ma kłopotu. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie jest stałe. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych Salonach Fryzjerskich  czy też Fryzjersko - Kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych. Zawód fryzjera to zawód manualny, wymagający pewnych umiejętności np. odpowiednie trzymanie aparatów, narzędzi czy też przyborów fryzjerskich przy wykonywaniu zabiegów, które można posiąść tylko poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia. Dlatego też oprócz zajęć teoretycznych kładziemy  przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona w naszej szkolnej pracowni fryzjerskiej przez profesjonalnych, mających własne salony fryzjerów. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie szkoły w profesjonalnie wyposażonej pracowni fryzjerskiej.

2.Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

  • Kwalifikacja 1: FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
  • Kwalifikacja 2: FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
  1. 3. Sylwetka absolwenta

Absolwent po ukończeniu  technikum usług fryzjerskich będzie umiał:

  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów
  • wykonywać zabiegi chemiczne włosów
  • wykonywać strzyżenie włosów
  • wykonywać stylizację fryzur
  • wykonywać projekty fryzur

Nasza szkoła podpisała porozumienie z Mistrzynią Świata we fryzjerstwie Panią Kateryną Korolową. W ramach porozumienia organizowane i prowadzone są szkolenia dla uczniów klas fryzjerskich.

Nasi uczniowie wyjeżdżają na praktyki zagraniczne,  gdzie mają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności, doskonalenia już posiadanych oraz zapoznania się z pracą w danym zawodzie w innym kraju między innymi w Rimini we Włoszech i w  Maladze w Hiszpanii.

  1. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich może podejmować pracę w zakładach fryzjerstwa damskiego i męskiego, salonach urody. Jego wiedza na temat wszystkich zabiegów począwszy od odżywiania włosów i masażu skóry głowy, przez strzyżenie i koloryzowanie, kończąc na modelowaniu i utrwalaniu fryzury czyni z niego mistrza. Umiejętności zdobyte w szkole pozwalają na uruchomienie własnego zakładu fryzjerskiego.

5. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

 

 

 

 

 

 


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 9

Wczoraj 175

Tygodniowo 1152

Miesięcznie 2278

Ogólnie 392648

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider