Arrow
Arrow
Slider

ZSZ Piekarz

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA, zawód Piekarz

Podbudowę programową zasadniczej szkoły zawodowej stanowi gimnazjum. Nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej trwa 3 lata.
Na zajęciach w szkole uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących, jak też są kształceni w zakresie teoretycznym z przedmiotów zawodowych w trzech blokach tematycznych: technicznym, ekonomicznym i produkcji piekarskiej. Przez cały okres nauki zdobywają doświadczenie na zajęciach praktycznych w wybranych piekarniach rzemieślniczych.
Zajęcia praktyczne odbywają się dwa razy w tygodniu w kl. I i II i trzy razy w tygodniu w kl. III i kończą egzaminem zawodowym. Uczeń zdobywa i kształci umiejętności związane z produkcją pieczywa. Po zakończeniu nauki w szkole i na praktyce uczeń będzie umiał: prawidłowo przygotować surowce, maszyny i urządzenia do procesu produkcji, obsłużyć każde stanowisko w piekarni branżowej, prawidłowo wyrobić ciasto na wszelkiego rodzaju pieczywo, odpowiednio przygotować pieczywo do sprzedaży.
Posiadając takie umiejętności uczniowie mogą podjąć pracę we wszystkich piekarniach lub ciastkarniach. Mogą również uruchomić własną działalność produkcyjną.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

November 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 194

Wczoraj 352

Tygodniowo 973

Miesięcznie 6070

Ogólnie 193786

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider