ZSZ Piekarz

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA, zawód Piekarz

Podbudowę programową zasadniczej szkoły zawodowej stanowi gimnazjum. Nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej trwa 3 lata.
Na zajęciach w szkole uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących, jak też są kształceni w zakresie teoretycznym z przedmiotów zawodowych w trzech blokach tematycznych: technicznym, ekonomicznym i produkcji piekarskiej. Przez cały okres nauki zdobywają doświadczenie na zajęciach praktycznych w wybranych piekarniach rzemieślniczych.
Zajęcia praktyczne odbywają się dwa razy w tygodniu w kl. I i II i trzy razy w tygodniu w kl. III i kończą egzaminem zawodowym. Uczeń zdobywa i kształci umiejętności związane z produkcją pieczywa. Po zakończeniu nauki w szkole i na praktyce uczeń będzie umiał: prawidłowo przygotować surowce, maszyny i urządzenia do procesu produkcji, obsłużyć każde stanowisko w piekarni branżowej, prawidłowo wyrobić ciasto na wszelkiego rodzaju pieczywo, odpowiednio przygotować pieczywo do sprzedaży.
Posiadając takie umiejętności uczniowie mogą podjąć pracę we wszystkich piekarniach lub ciastkarniach. Mogą również uruchomić własną działalność produkcyjną.

November 2018

Ogólnie 193786