Technik kosmetyki i upiększania ciała

Technik kosmetyki i upiększania ciała to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy mają poczucie piękna i estetyki, interesują się dbaniem o urodę oraz zdrowy wygląd.

Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Oprócz tego, uczniowie uczą się również udzielać podstawowych porad kosmetycznych w kwestii higieny czy stosowania preparatów kosmetycznych odpowiednich dla rodzaju cery. Nauka odbywa się pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie. Dbanie o siebie to już nie luksus, a podstawowa czynność, dlatego zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne stale rośnie.

Branża kosmetyczna to jedna z obecnie najprężniej rozwijających się w Polsce, a także za granicą, dająca szerokie perspektywy zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego. Technik kosmetyki i upiększania ciała zajmuje się pielęgnacją    i ozdabianiem ludzkiego ciała, a w szczególności twarzy. Zasięg świadczonych usług rozrósł się wielokrotnie w związku z postępem technologicznym w tej branży. Dziś zabiegi wykonywane w zakładach kosmetycznych to nie tylko manicure, pedicure, depilacja ale świadczenia związane z wizażem, fizjoterapią i kosmetologią.Z zatrudnieniem nie ma kłopotu. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej,

gabinetach Wellness & SPA, salonach wizażu, studio  wizażu – make-up artist oraz w salonach masażu.Mogą także samodzielnie prowadzić własny gabinet oferując w nim pełny zakres usług kosmetycznych poprawiając zdrowie i piękno skóry jaki samopoczucie psychiczne. Dlatego też oprócz zajęć teoretycznych kładziemy  przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona w naszej szkole, podczas praktyki zawodowej oraz w czasie praktyk u pracodawców.

.

1. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
  • Kwalifikacja 1:

FRK.05 Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających

• Kwalifikacja 2:

FRK.06 Wykonywanie zabiegów upiększających i korygujących

1. Sylwetka absolwenta

Absolwent po ukończeniu technikum kosmetyki i upiększania ciała będzie umiał:

• wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu
  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała
  • wykonywać zabiegi korygujące twarzy i ciała
  • obsługiwać urządzenia stosowane w kosmetyce
  • sporządzać i stosować preparaty kosmetyczne
  • rozpoznawać i charakteryzować rodzaje skóry

Nasza szkoła podpisała umowę współpracy z Hotelem Arłamów, w ramach której uczniowie będą odbywać praktyki w Wellness & SPA Arłamów. Nawiązaliśmy również współpracę z Nosalowym Dworem w Zakopanem i Rado Resort w Woli Chorzelowskiej.

Nasi uczniowie wyjeżdżają na praktyki zagraniczne  gdzie mają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności, doskonalenia już posiadanych oraz zapoznania się z pracą w danym zawodzie w innym kraju między innymi w Rimini we Włoszech i w Maladze w Hiszpanii.

1. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik kosmetyki i upiększania ciała może podejmować pracę w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, firmach produkujących kosmetyki, a także samodzielnie prowadzić własny gabinet oferując pełny zakres usług kosmetycznych poprawiających zdrowie, piękno skóry i samopoczucie psychiczne.
  1. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

August 2020