Arrow
Arrow
Slider

SPOTKANIE MODLITEWNE DLA MATURZYSTÓW 2021

 

„Jaka jest naprawdę twoja wiara? Na ile dyplom maturzysty oddaje prawdę o twojej zdolności do bycia wiernym na obieranej drodze?
Umiesz mieć własne, niezależne zdanie, które cię obroni przed uleganiem złym wpływom otoczenia i własnym zniechęceniom?” To niektóre z refleksji jakie podjęli tegoroczni maturzyści na spotkaniu modlitewnym 25 marca w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

We wspólnej modlitwie w miarę swoich sił i możliwości duchowych udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Młodzież pod opieką kapłanów przygotowała i wzięła udział w nabożeństwie drogi krzyżowej a następnie we Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Zwracając się do maturzystów ksiądz biskup podkreślił potrzebę ciężkiej i wytrwałej pracy. Jednocześnie wskazał istotę więzi z Panem Bogiem i zaufania mu w walce z własnych strachem i trudnościami oraz przyjęcia Jego woli. Spotkanie miało miejsce w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Przez jej wstawiennictwo młodzież modliła się o siły i światło Ducha Świętego na czas tegorocznych matur. Rozbiegany, rozbity i otumaniony ogromem propozycji świata człowiek, powinien zdobywać się na krytyczną refleksję nad własnym postępowaniem: „Zatrzymaj się na chwilę nad tym, co w sercu kryjesz; zatrzymaj się na chwilę i pomyśl: po co żyjesz?” Dopiero pełna odpowiedź na pytanie o sens życia, stawia wszystko we właściwych proporcjach. Cóż, kiedy większość ludzi uważa takie zatrzymanie się za luksus, na który nie można sobie podobno pozwolić... Cena, jaką za takie bardzo „praktyczne” i „ziemskie” myślenie płacimy, jest bardzo wysoka. Końcem Drogi Krzyżowej nie jest stacja XIV i śmierć. To wszystko, co przemyśleliśmy, trzeba teraz zanieść przed Tabernakulum i tam znaleźć właściwą ocenę wszelkich spraw tej ziemi. A gdy sumienie upomni się o wierność Bożym wezwaniom, to warto jak najszybciej trafić do kratek konfesjonału, by tam doświadczyć cudu przebaczenia i odnaleźć ŻYCIE!!!


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

April 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 450

Tygodniowo 451

Miesięcznie 2809

Ogólnie 466917

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider