Arrow
Arrow
Slider

Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne w naszej szkole

13 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas turystycznych z przedstawicielami PTTK Oddziału Miejskiego "Siarkopol" w Tarnobrzegu. Celem spotkania było podjęcie współpracy przez ZS1 i PTTK OM "Siarkopol" w zakresie wspólnego działania na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży. Porozumienie o współpracy zostało podpisane przez Dyrektora naszej szkoły oraz Prezesa PTTK. W ramach porozumienia zostanie utworzone Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne przy PTTK OM "Siarkopol" w celu rozwijania oświaty, kultury, kultury fizycznej, rekreacji, ochrony środowiska przez turystykę i krajoznawstwo oraz aktywne formy wypoczynku młodzieży (szczególnie w postaci wędrownictwa grupowego, organizacji rajdów, zlotów, spływów i rejsów) zgodnie ze statutem PTTK.

Zobacz galerię zdjęć

W czasie spotkania Przewodnik Pan Piotr opowiedział młodzieży o działalności PTTK, o rajdach i wycieczkach podczas których można podziwiać dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze najbliższej okolicy, a także innych regionów turystycznych Polski. Przedstawił także możliwości zdobywania odznak turystycznych. Pan Prezes z kolei zwrócił uwagę na konieczność przygotowania się do wędrówek zarówno pod względem ekwipunku (odpowiednie obuwie, odzież, kurtka przeciwdeszczowa, prowiant itd. ), jak i kondycji fizycznej. Nie zabrakło też humorystycznych opowieści związanych z licznymi wyprawami. Młodzież zadawala pytania związane z możliwościami wyprawy w Bieszczady i w inne atrakcyjne regiony naszego kraju. Szkoła otrzymała od zaproszonych Gości pamiątkową statuetkę PTTK, która będzie dekorować Pracownię Turystyczną, gdzie rozpocznie swą działalność powstające Koło. Opiekunem koła jest p. Barbara Nanek.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

March 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 357

Wczoraj 356

Tygodniowo 1375

Miesięcznie 7374

Ogólnie 675651

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook