Arrow
Arrow
Slider

PRAKTYKI NA PROMACH - TYLKO W NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy jedyną szkołą w południowo – wschodniej Polsce, która w ramach podpisanego porozumienia z Polską Żeglugą Bałtycką S.A. POLFERRIES w Kołobrzegu, umożliwia młodzieży odbycie praktyk na promach pasażerskich kursujących do Szwecji. W okresie wakacyjnym na praktyki wyjadą uczniowie, którzy właśnie wrócili ze szkoleń morskich przygotowujących ich do pracy na statkach morskich w kraju i na całym świecie.

Zobacz galerię zdjęć

W tygodniowym szkoleniu wzięło udział 14 uczniów z technikum obsługi turystycznej i technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleń Morskich „LIBRA” w Kołobrzegu i obejmowało cztery kursy podstawowe w zakresie zintegrowanego bezpieczeństwa wg. Konwencji STCW:
- indywidualne techniki ratunkowe
- ochrona ppoż. stopnia podstawowego
- elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
- bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
oraz kurs z zakresu problematyki ochrony na statku.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zajęcia były bardzo pouczające i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Między innymi odbyły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw ochrony przeciwpożarowej na statkach morskich oraz technik ratownictwa morskiego przygotowujących do ewakuacji ze statku i ratowania życia na morzu. Po ukończeniu szkoleń otrzymali Certyfikaty. Ponadto każdy uczestnik został poddany specjalistycznym badaniom, w celu uzyskania Międzynarodowego Świadectwa Zdrowia.
Wszystkie przeszkolenia i kursy w Ośrodku realizowane były w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014r. Dz.U. z 2014r poz 239 "W sprawie ramowych programów przeszkoleń dla załóg statków morskich".

Praca na promach jest atrakcyjną formą praktyk zawodowych – młodzież zdobywa cenne doświadczenie zawodowe, a po odbyciu praktyk ma możliwość podjęcia dobrze płatnej pracy. Nasi uczniowie praktykują na promach od 2 lat i otrzymują bardzo pozytywne referencje od pracodawców i naszego partnera – Polskiej Żeglugi Bałtyckiej POLFERRIES.
Jeśli chcesz praktykować, a w przyszłości pracować na promach ?
JUŻ TERAZ ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W KURSACH !
KOLEJNE SZKOLENIA MORSKIE W KOŁOBRZEGU ODBĘDĄ SIĘ WE WRZEŚNIU!


Małgorzata Tomczyk
kierownik szkolenia praktycznego


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 117

Wczoraj 192

Tygodniowo 309

Miesięcznie 1435

Ogólnie 391805

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider