PRAKTYKI NA PROMACH - TYLKO W NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy jedyną szkołą w południowo – wschodniej Polsce, która w ramach podpisanego porozumienia z Polską Żeglugą Bałtycką S.A. POLFERRIES w Kołobrzegu, umożliwia młodzieży odbycie praktyk na promach pasażerskich kursujących do Szwecji. W okresie wakacyjnym na praktyki wyjadą uczniowie, którzy właśnie wrócili ze szkoleń morskich przygotowujących ich do pracy na statkach morskich w kraju i na całym świecie.

W tygodniowym szkoleniu wzięło udział 14 uczniów z technikum obsługi turystycznej i technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleń Morskich „LIBRA” w Kołobrzegu i obejmowało cztery kursy podstawowe w zakresie zintegrowanego bezpieczeństwa wg. Konwencji STCW:
- indywidualne techniki ratunkowe
- ochrona ppoż. stopnia podstawowego
- elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
- bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
oraz kurs z zakresu problematyki ochrony na statku.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zajęcia były bardzo pouczające i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Między innymi odbyły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw ochrony przeciwpożarowej na statkach morskich oraz technik ratownictwa morskiego przygotowujących do ewakuacji ze statku i ratowania życia na morzu. Po ukończeniu szkoleń otrzymali Certyfikaty. Ponadto każdy uczestnik został poddany specjalistycznym badaniom, w celu uzyskania Międzynarodowego Świadectwa Zdrowia.
Wszystkie przeszkolenia i kursy w Ośrodku realizowane były w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014r. Dz.U. z 2014r poz 239 "W sprawie ramowych programów przeszkoleń dla załóg statków morskich".

Praca na promach jest atrakcyjną formą praktyk zawodowych – młodzież zdobywa cenne doświadczenie zawodowe, a po odbyciu praktyk ma możliwość podjęcia dobrze płatnej pracy. Nasi uczniowie praktykują na promach od 2 lat i otrzymują bardzo pozytywne referencje od pracodawców i naszego partnera – Polskiej Żeglugi Bałtyckiej POLFERRIES.
Jeśli chcesz praktykować, a w przyszłości pracować na promach ?
JUŻ TERAZ ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W KURSACH !
KOLEJNE SZKOLENIA MORSKIE W KOŁOBRZEGU ODBĘDĄ SIĘ WE WRZEŚNIU!

Małgorzata Tomczyk
kierownik szkolenia praktycznego