Cztery Lata Minęły... Jak Jeden Dzień

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. 27 kwietnia 2018 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Technikum Usług Gastronomicznych, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Technikum Informatycznego.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach przyszedł czas na przemówienia. Ciepłe słowa do tegorocznych abiturientów skierował dyrektor szkoły pan Marcin Pilarski, który podkreślił, że dzisiejsi absolwenci - rozpoczynając edukację w klasie pierwszej podjęli wyzwanie, które dziś zakończyli sukcesem. Pan dyrektor zaznaczył także, aby nie zapomnieli oni o swojej szkole, której stanowią integralną część, o swich nauczycielach, wychowawcach, kolegach i koleżankach. Pan dyrektor życzył także dalszych sukcesów, szczęścia i spełnienia w dorosłym życiu – we wszystkich jego wymiarach. Miłym akcentem tej uroczystości było wystąpienie przedstawicieli tegorocznych uczniów klas maturalnych – Patrycji Sołczyk i Dawida Mikusa, którzy w swoim przemówieniu przyznali, że w ciągu ostatnich czterech lat zdarzały się różne chwile. Były sukcesy, ale też porażki, dlatego dziś, kończąc szkołę, dziękowali za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację do pracy. Zwieńczeniem uroczystego pożegnania naszych abiturientów był krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych i drugich, którzy swoim starszym koleżnkom i kolegom życzyli udanych życiowych wyborów, szerokich dróg, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów.

August 2018