Arrow
Arrow
Slider

Wspomnienia z Malagi

Uczniowie Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu w ramach realizowanego projektu „Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość” z programu Erasmus+ po raz czwarty zdobywali doświadczenie zawodowe w Hiszpanii. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, a całkowita kwota dofinansowania wynosi 160 608,00 euro. Koordynatorem projektu jest Małgorzata Tomczyk - kierownik szkolenia praktycznego w ZSP nr 1 w Tarnobrzegu.

Zobacz galerię zdjęć

Dzięki realizacji przez szkołę kolejnego projektu z programu Erasmus+, uczniowie mogli uczestniczyć w zagranicznych praktykach w Maladze, andaluzyjskim mieście położonym w południowej Hiszpanii. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu od 2011 roku pozyskuje środki finansowe z Unii Europejskiej na podniesienie jakości kształcenia i zdobycie nowych umiejętności zawodowych. Od 12 do 26 maja 2018 r. 24 uczniów z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odbywało dwu tygodniowe praktyki na stanowiskach assistant cook w hotelach, restauracjach, mensach studenckich w Maladze; La Terraza de la Alcazaba Restaurante,Buenavista Restaurante,Beluga Servicios Restauracion,Restaurante Palo Cortado at Centro,L’experience SL, Meson Cantarrana,Taberna El Mentidero, Residencia Eemm la Rosaleda, No Piqui Restaurante, Restaurante Alea.
Uczniowie mieli możliwość poznania bogatej bazy surowców roślinnych i zwierzęcych, licznych gatunków ryb, krewetek, ostryg, małży, ośmiornic, a także różnorodnych warzyw, owoców, ziół i przypraw. Doskonalili swoje umiejętności zawodowe sporządzając potrawy hiszpańskie takie jak: paella ,tortilla, gazpacho, smażone kalmary, churrosy, arroz con leche... Poznawali techniki sporządzania tapas - ciepłych i zimnych zakąsek, które były specjalnością poszczególnych zakładów.
Pobyt w stolicy Andaluzji to również wspaniała podróż pozwalająca odkryć tajniki kultury i tradycji Hiszpanii. W Maladze uczniowie odwiedzili Muzeum Pablo Picassa, piękną Renesansową Katedrę, Ruiny Alcazaba de Malaga, Ruiny Teatru Rzymskiego i Castillo de Giblarfaro , Arenę Korridy oraz Ogród Botaniczny Jardin Botanico Historico La Concepcion, zachwycający swoją bogatą egzotyczną roślinnością, kolekcjami kaktusów, palm, ziół i owoców południowych. Atrakcją turystyczną było Mirador Princess Malaga – koło widokowe z którego można było podziwiać panoramę miasta i portu. Spacery pełnymi uroku uliczkami stwarzały okazje do wielu zachwytów i pełnego relaksu, a gorące promienie słoneczne zapewniały opalanie na cudownej plaży Playa de La Malagueta.
Młodzież Prymasówki bez wątpienia, mile wspominać będzie pobyt w tym urokliwym zakątku świata. Wspaniali ludzie, przyjazna atmosfera, hiszpańska życzliwość, gościnność i otwartość, piękne miejsca, żywy kontakt z językiem angielskim, poznanie zwrotów z języka hiszpańskiego oraz doświadczenie kultury Andaluzji na zawsze zapisały się w pamięci wszystkich uczestników.
Partner projektu - firma TRIBEKA Training Lab z Hiszpanii oraz hiszpańscy pracodawcy skierowali wiele pochwał w kierunku młodzieży za sumienność, zaangażowanie i jakość wykonywanej pracy oraz wyrazili nadzieję na dalszą współpracę. Po zakończeniu praktyk wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty EUROPASS- MOBILNOŚĆ, które są potwierdzeniem nabytych umiejętności.
Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu do Malagii sprawowały wychowawca klasy Małgorzata Stefaniak i Lucyna Szlichta.
W drugim tygodniu pobytu w Maladze z wizytą monitorującą przybyli Pan Dyrektor Marcin Pilarski i Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego – Koordynator Projektu Małgorzata Tomczyk. Wspólnie z Panią Magdaleną Pieczarką odwiedzili uczniów w restauracjach i nawiązali dalszą współpracę.

 


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

October 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 435

Wczoraj 298

Tygodniowo 435

Miesięcznie 4838

Ogólnie 182386

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider