Upowszechnianie rezultatów projektu ważnym aspektem programu Erasmus+

Dnia 5 czerwca 2018 r. w Przemyślu odbyła się Wojewódzka Konferencja „Projekty międzynarodowe w ramach Programu Erasmus+ szansą na rozwój uczniów i nauczycieli” zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu. W konferencji uczestniczyła pani Maria Zygmunt – koordynator projektu „Lepszy nauczyciel- lepszy uczeń. Doskonalenie kompetencji językowych i pedagogiczno-metodycznych nauczycieli ZSP 1 w Tarnobrzegu” oraz pani Jolanta Smyrak-Adamczyk.

Konferencję otworzył pan Zbigniew Hamielec, Wicedyrektor PCEN ds. Oddziału w Przemyślu. Następnie pani Iwona Karkliniewska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przedstawiła analizę udziału Polski w projektach międzynarodowych w ramach Programu Erasmus+. Odbyła się także inauguracja Regionalnego Punktu Informacyjnego w województwie podkarpackim. Rolę i zadania PCEN omówił pan Grzegorz Nowakowski, Wicedyrektor PCEN ds. projektów unijnych. Po przerwie pani Elżbieta Komarnicka – Konsultant PCEN ds. Oddziału w Przemyślu przedstawiła zagadnienie - „Upowszechnianie rezultatów projektu ważnym aspektem programu Erasmus+”. Następnie koordynatorzy projektów unijnych podzielili się swoimi doświadczeniami oraz przedstawili swoje projekty. Projekty „ Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość” oraz „Lepszy nauczyciel - lepszy uczeń. Doskonalenie kompetencji językowych i pedagogiczno-metodycznych nauczycieli ZSP 1” w Tarnobrzegu” realizowane w naszej szkole został przedstawiony w formie prezentacji multimedialnej, plakatu oraz filmu.

December 2019