Arrow
Arrow
Slider

KONFERENCJA - PODSUMOWANIE PROJEKTU

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu jako najstarsza szkoła kształcąca młodzież w wielu zawodach stara się przygotowywać uczniów do rzeczywistych warunków pracy oraz kształcić fachowców w różnych branżach. Szkoła stawia na ciągły rozwój i podnoszenie jakości oraz atrakcyjności kształcenia zawodowego. "Prymasówka" dysponuje nowoczesnymi i dobrze wyposażonymi pracowniami, wykształconą kadrą pedagogiczną i dba o to, aby uczniowie odbywali praktyki oraz staże zawodowe w renomowanych zakładach pracy. Właśnie dobiega końca już trzeci duży projekt unijny, w ramach którego uczniowie kierunków: technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zostali gruntownie przygotowani a następnie odbyli dwutygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt pn. "Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość" koordynowany przez kierownik szkolenia praktycznego panią Małgorzatę Tomczyk realizowany w ramach programu Erasmus+ współfinansowany ze środków Unii Europejskiej opiewał na kwotę 160 608 EURO i umożliwił 90 uczniom praktykę w Maladze w Hiszpanii w zakładach pracy zgodnych z kierunkiem kształcenia. Instytucją pośredniczącą i pomagającą szkole w znalezieniu i doborze miejsc praktyk była firma Tribeka Training Lab S.L. Wydarzeniem wieńczącym projekt była Konferencja, na której podsumowano osiągnięcia i sukcesy uczestników zagranicznych praktyk oraz wręczono im Certyfikaty oraz dokument Europass Mobilność, jako potwierdzenie odbycia szkolenia zawodowego za granicą oraz nabycia kompetencji zawodowych, językowych i międzykulturowych. W Auli im. Tadeusza Nowaka w ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu gdzie konferencja miała miejsce zasiedli przedstawiciele władz miasta Tarnobrzega: Anna Pekar - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Dariusz Bożek – Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, pani Bożena Kapuściak - wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych zawodowych: TERESA ŻYGUŁA – Dyrektor Zespołu Szkół im. Staszica i RAFAŁ SAWICKI – Dyrektor ZSP nr 3 w Tarnobrzegu. Na konferencji obecni też byli lokalni pracodawcy: Danuta Dziadura – kierownik CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców w Tarnobrzegu, Danuta Wójcikowska - członek zarządu CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców w Tarnobrzegu, właścicielka piekarni „ Monika”, Barbara Kozioł - właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Effect” w Tarnobrzegu, Ewa Kwiatkowska – właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Liza” w Tarnobrzegu i Krzysztof Zuba - ORBISAN Polskie Biuro Podróży wTarnobrzeg. Nie zabrakło również nauczycieli, uczestników projektu i ich dumnych rodziców. Konferencja miała na celu przedstawienie założeń realizowanego projektu. Uczniowie zaprezentowali zdobyte umiejętności i kompetencje zawodowe. Opowiadali o hiszpańskich zakładach pracy i wykonywanych zadaniach. Podzielili się wrażeniami z wycieczek po Maladze i Granadzie, a także spostrzeżeniami na temat życia codziennego Hiszpanów. Konferencji towarzyszyły występy wokalne oraz taneczne uczniów - wszystkie na hiszpańską nutę. Na zakończenie konferencji przygotowany został pokaz fryzur wieczorowych, inspirowany hiszpańskimi trendami. Następnie wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na degustację hiszpańskich potraw przygotowanych przez uczniów gastronomii pod kierunkiem nauczycieli zawodu.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

March 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 79

Wczoraj 401

Tygodniowo 2280

Miesięcznie 8015

Ogólnie 231875

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider