ZSP1 i PLL LOT - Kolejny Krok Wspólnych Działań

W ramach zawartej współpracy między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, dnia 12 lipca 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne, na które udała się do Warszawy delegacja tarnobrzeskiej "Prymasówki" – dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski, Beata Furtak – wychowawca klasy stewardess oraz Marzena Woźniak-Paul – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Podczas spotkania omawiano zasady dalszej współpracy oraz zaplanowano szereg wspólnych działań na przyszły rok szkolny. Nabliższym wspólnym wydarzeniem będzie praktyczne szkolenie z bezpośredniej obsługi pasażera w podróży, na które klasa stewardess z ZSP1 uda się do siedziby PLL LOT już w październiku. Zajęcia odbędą się w specjalnym pomieszczeniu zwanym makietą, które przypomina wnętrze samolotu i które przystosowane jest do ćwiczeń wszystkich etapów obsługi podróżnych na pokładzie statku powietrznego. Ponadto szkoła otrzyma od PLL LOT materiały dydaktyczne w języku polskim oraz angielskim, które umożliwią uczniom klasy stewardess zapoznanie się ze specjalistycznym słownictwem zawodowym. Podczas wizyty w Warszawie delegacja ZSP1 odwiedziła także prezesa PLL LOT Rafała Milczarskeigo, który wyraził ogromne zadowolenie, z faktu, iż współpraca między liniami a szkołą przebiega tak pomyślnie oraz zadeklarował wszelką pomoc i wsparcie do dalszych wspólnych działań.

Beata Furtak

December 2018