Arrow
Arrow
Slider

Nowy Rok Szkolny Czas Zacząć

03 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość inauguracyjna rozpoczynająca nowy rok szkolny, która została poprzedzona Mszą Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W uroczystościach wzięli także udział: pełniąca obowiązki prezydenta miasta Anna Pekar, przewodniczacy Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Stanisław Fundakowski - Podkarpacki Wicekuratora Oświaty, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Tomasz Krawczuk. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Michał Litwin - przedstawiciel biura strategii Polskich Linii Lotniczych LOT, ppłk dr inż. Krzysztof Ogonowski - prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, ppłk Dariusz Górczyński – wykładowca Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dyrektorzy szkół i przedszkoli w Tarnobrzegu, nauczyciele, pracownicy i uczniowie „Prymasówki”.

Zobacz galerię zdjęć


Dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski w swoim wystąpieniu nawiązał do najważniejszych wydarzeń, jakie na przestrzeni lat wiązały się z dniem 1 września. Pan dyrektor zaznaczył także, że ukierunkowanie młodego człowieka to trudne zadanie, które spoczywa na nauczycielach, natomiast uczniom życzył, aby nie brakowało im zapału w dążeniu do zdobywania wiedzy i aby trudności były motywacją do podejmowania kolejnych zadań.
Szczególnym momenten inauguracji było wręczenie przez Pana Michała Litwina odznak Linii Lotniczych LOT uczniom klasy stewardess. W ramach podpisanego porozumienia pomiędzy ZSP1 a PLL LOT uczniowie kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach, lotniczych, morskich i lądowych odbywają szkolenia w siedzibie linii w Warszawie a przyznane odznaki mają symbolizować rozwijającą się współpracę.
Na zakończenie uroczystości młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p.Beaty Rodzeń, Liliany Tabor - Witoń oraz Jolanty Smyrak- Adamczyk przygotowała część artystyczną zatytułowaną "Szukam Raju...". Uczniowie zaprezentowali "żywy obraz" oraz dramę nawiązującą do narodowej historii Polski, podkreślając szczególną rolę i znaczenie naszej tradycji i patriotyzmu. Wzruszające teksty, nastrojowa muzyka, oryginalne dekoracje i epokowe stroje oddawały tragizm polskich pokoleń walczących o upragnioną niepodległość: "aż łza się w oku kręciła się na widok powstańca czule żegnanego przez matkę". Piosenka M. Grechuty "Ojczyzna" zaśpiewana na zakończenie uroczystości emanowała optymizmem i wiarą w nowe, młode pokolenie Polaków, którzy także dzisiaj, w dobie pokoju, mają do wypełnienia ważne zadania.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

April 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 103

Wczoraj 370

Tygodniowo 1132

Miesięcznie 5946

Ogólnie 240666

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider