Nowy Rok Szkolny Czas Zacząć

03 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość inauguracyjna rozpoczynająca nowy rok szkolny, która została poprzedzona Mszą Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W uroczystościach wzięli także udział: pełniąca obowiązki prezydenta miasta Anna Pekar, przewodniczacy Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Stanisław Fundakowski - Podkarpacki Wicekuratora Oświaty, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Tomasz Krawczuk. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Michał Litwin - przedstawiciel biura strategii Polskich Linii Lotniczych LOT, ppłk dr inż. Krzysztof Ogonowski - prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, ppłk Dariusz Górczyński – wykładowca Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dyrektorzy szkół i przedszkoli w Tarnobrzegu, nauczyciele, pracownicy i uczniowie „Prymasówki”.

Dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski w swoim wystąpieniu nawiązał do najważniejszych wydarzeń, jakie na przestrzeni lat wiązały się z dniem 1 września. Pan dyrektor zaznaczył także, że ukierunkowanie młodego człowieka to trudne zadanie, które spoczywa na nauczycielach, natomiast uczniom życzył, aby nie brakowało im zapału w dążeniu do zdobywania wiedzy i aby trudności były motywacją do podejmowania kolejnych zadań.
Szczególnym momenten inauguracji było wręczenie przez Pana Michała Litwina odznak Linii Lotniczych LOT uczniom klasy stewardess. W ramach podpisanego porozumienia pomiędzy ZSP1 a PLL LOT uczniowie kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach, lotniczych, morskich i lądowych odbywają szkolenia w siedzibie linii w Warszawie a przyznane odznaki mają symbolizować rozwijającą się współpracę.
Na zakończenie uroczystości młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p.Beaty Rodzeń, Liliany Tabor - Witoń oraz Jolanty Smyrak- Adamczyk przygotowała część artystyczną zatytułowaną "Szukam Raju...". Uczniowie zaprezentowali "żywy obraz" oraz dramę nawiązującą do narodowej historii Polski, podkreślając szczególną rolę i znaczenie naszej tradycji i patriotyzmu. Wzruszające teksty, nastrojowa muzyka, oryginalne dekoracje i epokowe stroje oddawały tragizm polskich pokoleń walczących o upragnioną niepodległość: "aż łza się w oku kręciła się na widok powstańca czule żegnanego przez matkę". Piosenka M. Grechuty "Ojczyzna" zaśpiewana na zakończenie uroczystości emanowała optymizmem i wiarą w nowe, młode pokolenie Polaków, którzy także dzisiaj, w dobie pokoju, mają do wypełnienia ważne zadania.

April 2019