Noc w Instytucie Lotnictwa

Uczniowie z klas 1TRS i 1TI pod opieką Pani Marzeny Woźniak-Paul, Barbary Mysiak i Małgorzaty Materkowskiej promowali szkołę i kierunek Technik Obsługi Pasażerów w Przewozach Lotniczych Morskich i Lądowych w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.

,,Noc w Instytucie Lotnictwa’’ to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.
Mogliśmy podziwiać: samoloty, śmigłowce, nowoczesne laboratoria, roboty, symulatory lotu, wystawy i pokazy. Spotkaliśmy pilotów, inżynierów, naukowców, kosmonautów, oraz wyjątkowych gości z podniebnych sfer! m.in. Mirosława Hermaszewskiego – jedynego polskiego kosmonautę, Sławomira Krajniewskiego – najsłynniejszego fotografa lotniczego.
Obejrzeliśmy wiele wystaw fotograficznych, lotniczych, historycznych oraz grupy rekonstrukcyjne. Specjalnie na tę jedną noc udostępniony został taras widokowy, gdzie można było zrobić wyjątkowe zdjęcia lub obejrzeć gwiazdy przez teleskop. Uczestniczyliśmy w występie Reprezentacyjnej Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Na wszystkich gości czekały niespodzianki, konkursy, gry i wiele ciekawych atrakcji.
Ta jedyna noc w roku była rzadką okazją do zwiedzania Instytutu Lotnictwa i pozostanie na długo w naszej pamięci.

November 2018

Ogólnie 193777