Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

9 listopada, z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, nauczyciele i uczniowie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu miała także miejsce uroczysta akademia. Wartości usymbolizowanie w słowach: Bóg – Honor – Ojczyzna wiodły naszych przodków do walki o wolność i stały się mottem naszego przedstawienia. Teksty poetyckie recytowały: Aneta Bajkowaska (3w), Agnieszka Durda (2TG), Natalia Rzeszut (2TF), Daria Ślęzak (2TF), Katarzyna Urbaniak (3w), Wioletta Wiśniewska (3TFI). Pieśni wykonywali: Damian Barszcz (3TFI), Dominika Burdzel (3k), Piotr Chwałek (3TFI), Zuzanna Lombara (3TT), Francesca Perrota (3TFI). Narratorzy to: Mateusz Paź (3TG), Konrad Solarski (2TG), Tomasz Strojniak (2TI). Elementy scenografii wykonała Weronika Rękas (3k). Oprawę techniczną przygotował Szymon Mach (3TFI).

Szkolni artyści stwierdzili, że są zaszczyceni uczestnictwem w celebrowaniu Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w akademii poświęconej wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, a dedykowanej także współczesnym Polakom – zgromadzonej na sali gimnastycznej braci szkolnej.
Wymieniona wyżej młodzież godnie reprezentowała naszą szkołę na forum miasta w niedzielę, 11 listopada, wykonując ponownie montaż słowno-muzyczny w Kościele św. Barbary.
Patron Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu Ks. Kard. Stefan Wyszyński powiedział: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staja się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.”
Opiekę dydaktyczną nad przygotowaniem uroczystości sprawowali: Pani mgr Justyna Czuba, Ks. Augustyn Łyko oraz Pan mgr Piotr Gospodarczyk
Tekst: mgr Justyna Czuba

May 2019