Arrow
Arrow
Slider

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

9 listopada, z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, nauczyciele i uczniowie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu miała także miejsce uroczysta akademia. Wartości usymbolizowanie w słowach: Bóg – Honor – Ojczyzna wiodły naszych przodków do walki o wolność i stały się mottem naszego przedstawienia. Teksty poetyckie recytowały: Aneta Bajkowaska (3w), Agnieszka Durda (2TG), Natalia Rzeszut (2TF), Daria Ślęzak (2TF), Katarzyna Urbaniak (3w), Wioletta Wiśniewska (3TFI). Pieśni wykonywali: Damian Barszcz (3TFI), Dominika Burdzel (3k), Piotr Chwałek (3TFI), Zuzanna Lombara (3TT), Francesca Perrota (3TFI). Narratorzy to: Mateusz Paź (3TG), Konrad Solarski (2TG), Tomasz Strojniak (2TI). Elementy scenografii wykonała Weronika Rękas (3k). Oprawę techniczną przygotował Szymon Mach (3TFI).

Zobacz galerię zdjęć


Szkolni artyści stwierdzili, że są zaszczyceni uczestnictwem w celebrowaniu Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w akademii poświęconej wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, a dedykowanej także współczesnym Polakom – zgromadzonej na sali gimnastycznej braci szkolnej.
Wymieniona wyżej młodzież godnie reprezentowała naszą szkołę na forum miasta w niedzielę, 11 listopada, wykonując ponownie montaż słowno-muzyczny w Kościele św. Barbary.
Patron Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu Ks. Kard. Stefan Wyszyński powiedział: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staja się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.”
Opiekę dydaktyczną nad przygotowaniem uroczystości sprawowali: Pani mgr Justyna Czuba, Ks. Augustyn Łyko oraz Pan mgr Piotr Gospodarczyk
Tekst: mgr Justyna Czuba


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

May 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 353

Wczoraj 493

Tygodniowo 1742

Miesięcznie 7114

Ogólnie 251554

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider