Turyści na "Ścieżce Siarkowej"

Uczniowie technikum obsługi turystycznej uczestniczyli w otwarciu ścieżki historyczno - przyrodniczej ''ŚLADAMI GÓRNICWA I PRZEMYSŁU SIARKOWEGO"'. Uroczyste przecięcie trójkolorowej (czarno-zielono-żółtej) wstęgi nastąpiło przed Siedzibą Prezydenta w sąsiedztwie tablicy przedstawiającej otwieraną ścieżkę. Po oficjalnym otwarciu ścieżki uczestnicy spotkania pod przewodnictwem licencjonowanego przewodnika odbyli wędrówkę fragmentem trasy koloru żółtej (spod Urzędu Miasta do Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego przy ulicy Profesora Pawłowskiego).

W czasie marszu uczniowie przybrali postać "Gwarków" niosących pochodnie .Po dotarciu do muzeum turyści uczestniczyli w Pikniku Górniczym , który był bardzo interesujący . Program pikniku przewidywał :
-prezentację nowego prodktu turystycznego-ścieżki historyczno-przyrodniczej "Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego"
-dystrybucję materiałów informacyjnych
-gawędę górniczą
-zwiedzanie muzeum i poczęstunek górniczy
Uzniowie naszej szkoły byli pod ogromnym wrażeniem podczas zwiedzania muzeum .Zdobyli cenną wiedzę na temat wydobycia i właściwości siarki.
Turystyczna Ścieżka Siarkowa prowadzi przez miejsca związane z rozwojem miasta i przemysłu siarkowego , nie omijając najważniejszych zabytków związanych z historią miasta Tarnobrzega . Dzieli się na trzy trasy wyznakowane w terenie znakami o odpowienim kolorze :
-Trasa żółta "Miejska"- wytyczona w centrum miasta
-Trasa czerwona "Mokrzyszowska"- prowadzi spod pomnika Prof. Pawłowskiego przy ulicy Sienkiewicza do Osiedla Mokrzyszów , gdzie znajduje się pamiątkowy kamień w miejscu odkrycia złóż siarki rodzimej
Punkty na trasach ścieżki zostały oznaczone kodem QR, które po zeskanowaniu smartfonem przenoszą nas do pełnego opisu umieszonego na stronie internetowej pod adresem www.siarkowasciezka.tbg.net.pl

January 2019