Arrow
Arrow
Slider

Turyści na "Ścieżce Siarkowej"

Uczniowie technikum obsługi turystycznej uczestniczyli w otwarciu ścieżki historyczno - przyrodniczej ''ŚLADAMI GÓRNICWA I PRZEMYSŁU SIARKOWEGO"'. Uroczyste przecięcie trójkolorowej (czarno-zielono-żółtej) wstęgi nastąpiło przed Siedzibą Prezydenta w sąsiedztwie tablicy przedstawiającej otwieraną ścieżkę. Po oficjalnym otwarciu ścieżki uczestnicy spotkania pod przewodnictwem licencjonowanego przewodnika odbyli wędrówkę fragmentem trasy koloru żółtej (spod Urzędu Miasta do Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego przy ulicy Profesora Pawłowskiego).

Zobacz galerię zdjęć

W czasie marszu uczniowie przybrali postać "Gwarków" niosących pochodnie .Po dotarciu do muzeum turyści uczestniczyli w Pikniku Górniczym , który był bardzo interesujący . Program pikniku przewidywał :
-prezentację nowego prodktu turystycznego-ścieżki historyczno-przyrodniczej "Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego"
-dystrybucję materiałów informacyjnych
-gawędę górniczą
-zwiedzanie muzeum i poczęstunek górniczy
Uzniowie naszej szkoły byli pod ogromnym wrażeniem podczas zwiedzania muzeum .Zdobyli cenną wiedzę na temat wydobycia i właściwości siarki.
Turystyczna Ścieżka Siarkowa prowadzi przez miejsca związane z rozwojem miasta i przemysłu siarkowego , nie omijając najważniejszych zabytków związanych z historią miasta Tarnobrzega . Dzieli się na trzy trasy wyznakowane w terenie znakami o odpowienim kolorze :
-Trasa żółta "Miejska"- wytyczona w centrum miasta
-Trasa czerwona "Mokrzyszowska"- prowadzi spod pomnika Prof. Pawłowskiego przy ulicy Sienkiewicza do Osiedla Mokrzyszów , gdzie znajduje się pamiątkowy kamień w miejscu odkrycia złóż siarki rodzimej
- Trasa zielona " Machowska"- zaczyna się przy ulicy Wisłostrada na wysokości wejścia na cmentarz parafialny w Miechocinie po ternie zwałki w Dąbrowicy do radaru Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ulokowanego w najwyższym punkcie zwałki
Punkty na trasach ścieżki zostały oznaczone kodem QR, które po zeskanowaniu smartfonem przenoszą nas do pełnego opisu umieszonego na stronie internetowej pod adresem www.siarkowasciezka.tbg.net.pl


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 66

Wczoraj 262

Tygodniowo 900

Miesięcznie 6773

Ogólnie 271109

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider