MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI

5 lutego 2019r. w naszej szkole został zorganizowany IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Dariusza Bożka. Hasło przewodnie konkursu - "Wieczorowa fryzura awangardowa z elementem warkocza". Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski rozpoczął Dyrektor szkoły Pan dr Marcin Pilarski witając uczestników i przybyłych gości, władze miasta reprezentował Pan Tomasz Krawczuk przedstawiciel Wydziału Edukacji i Zdrowia. Gościem specjalnym konkursu była pani Kateryna Korolova – Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy oraz Mistrzyni Ukrainy we fryzjerstwie. Pani Kateryna oceniała uczestników konkursu oraz wykonała pokaz upięcia wieczorowego. Została podpisana umowa współpracy pomiędzy ZSP 1 w Tarnobrzegu a Panią Kateryną Korolovą w ramach której będzie prowadzić raz w semestrze szkolenia dla uczniów klas fryzjerskich. W konkursie uczestniczyło 22 reprezentantów z dziewięciu szkół z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IITF: Weronika Smykla, Natalia Rzeszut i Anna Stefanyk.

Fryzury były wykonywane na modelkach wcześniej odpowiednio przygotowanych: strój i makijaż zgodny z tematem konkursu.
Uczestników oceniała komisja sędziowska w składzie:
- przewodniczący: Dyrektor naszej szkoły Pan dr Marcin Pilarski
- Pani Kateryna Korolova – Mistrzyni Świata, Europy oraz Ukrainy we fryzjerstwie.
- Pan Piotr Przywara - Mistrz fryzjerski i właściciel salonu fryzjerskiego - Profesjonalne Studio Fryzjerskie Piotr Przywara
- Pani Bożena Ogórek – Mistrz fryzjerski oraz właścicielka salonu fryzjerskiego
Punktacji podlegała spójność fryzury z makijażem, kreacją i dodatkami, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury.
Szanowne jury pod przewodnictwem Pana dr Marcina Pilarskiego przyznało:
I miejsce – Anna Stefanyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu
II miejsce – Katarzyna Sajdak z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
III miejsce – Iwona Kowal z Zespołu Szkół w Jeżowem
Wyróżnienie – Natalia Rzeszut z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu
Wyróżnienie – Weronika Kot z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
Prezydent dla zwycięzców ufundował piękne puchary, które w jego imieniu wręczył Pan Tomasz Krawczuk. Wyraził podziw i uznanie dla uczestników za pomysłowość i oryginalność wykonanych fryzur. Życzył wszystkim uczestnikom kontynuowania zainteresowań fryzjerskich.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów fryzjerskich: Barbara Kozioł, Ewa Język, Edyta Siudak, Monika Czernik oraz Ewa Kwiatkowska.
Znakomitą oprawę konkursu zapewnili sponsorzy, którym składamy serdeczne podziękowania:
- Prezydent Miasta Tarnobrzega – Pan Dariusz Bożek
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Karabela"
- Tarnobrzeskie Wodociągi
- Profesjonalne Studio Fryzjerskie Piotr Przywara
- Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec”

July 2019