Arrow
Arrow
Slider

Szkolenia morskie w Kołobrzegu

Pierwszy tydzień ferii dla 17 uczniów z naszej szkoły był tygodniem wypełnionym nauką i miłym pobytem w Kołobrzegu. Od 2016 roku, w ramach podjętej współpracy z Polską Żeglugą Bałtycką S.A. POLFERRIES i Ośrodkiem Szkoleniowym „Libra” w Kołobrzegu, uczniowie przechodzą szkolenia morskie i odbywają praktyki na promach pasażerskich kursujących do Szwecji.

Zobacz galerię zdjęć

Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleń Morskich w Kołobrzegu i obejmowało cztery kursy podstawowe w zakresie zintegrowanego bezpieczeństwa wg. Konwencji STCW:
- indywidualne techniki ratunkowe
- ochrona ppoż. stopnia podstawowego
- elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
- bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
oraz kurs z zakresu problematyki ochrony na statku.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zajęcia były bardzo pouczające i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Między innymi odbyły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw ochrony przeciwpożarowej na statkach morskich oraz technik ratownictwa morskiego przygotowujących do ewakuacji ze statku i ratowania życia na morzu. Po ukończeniu szkoleń uczniowie otrzymali Certyfikaty, a po specjalistycznych badaniach - Międzynarodowe Świadectwa Zdrowia, które uprawniają ich do praktykowania na promach pasażerskich. W okresie wakacyjnym na praktyki wyjadą uczniowie, którzy w kwietniu odbyli szkolenia morskie przygotowujące ich do pracy na statkach morskich w kraju i na całym świecie.
Praca na promach jest atrakcyjną formą praktyk zawodowych organizowanych przez szkołę, młodzież zdobywa cenne doświadczenie zawodowe w działach hotelowych promów pasażerskich: Baltivia, Cracovia, Mazovia, Nova Star, Wawel - kursujących z portów w Gdańsku i Świnoujściu. Młodzież z Prymasówki praktykuje na promach od 2 lat i otrzymuje bardzo pozytywne referencje od pracodawców i strategicznego partnera szkoły – Polskiej Żeglugi Bałtyckiej POLFERRIES, wielu uczniów po odbyciu praktyk już podjęło dobrze płatną pracę na promach.
KOLEJNE SZKOLENIA MORSKIE ODBĘDĄ SIĘ W PAŹDZIERNIKU.
Małgorzata Tomczyk
kierownik szkolenia praktycznego


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

May 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 360

Wczoraj 493

Tygodniowo 1749

Miesięcznie 7121

Ogólnie 251561

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider