Arrow
Arrow
Slider

Dzień Otwarty w LAW

Dnia 26 lutego 2019r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej stewardess pod opieką wychowaców Beaty Furtak, Barbary Mysiak oraz Marii Zygmunt, uczestniczyli w Dniu Otwartym Lotniczej Akademii Wojskowej w Dębline – uczelni patronującej eksperyment pedagogiczny przeprowadzany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Zobacz galerię zdjęć

Podczas tego dnia uczniowie zostali zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną LAW oraz procesem rekrutacji. Odbywały się także ciekawe wykłady i prezentacje - można było poznać m.in. interesującą historię pilota Witolda Sokoła podczas wykładu zatytułowanego: „...jak latałem na MiG 29”. Ponadto, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Ośrodka Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego (CAPTO), Labolatorium Rozwiązań Konstrukcyjnych i Wyposażenia Statków Powietrznych, Ośrodka Szkolenia Fizycznego i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów oraz Ośrodka Szkolenia Obsług Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych. Dęblińska uczelnia dysponuje także szeregiem urządzeń i symulatorów, na których uczniwie mogli spróbować swoich sił. Są to m.in.: symulator spadochronowy i symulator katapultowania, symulator Dezorientacji Przestrzennej, symulator Operacyjno-Taktyczny Działań Powietrznych oraz symulatory lotów TS11 „ISKRA” czy PZL 130 „ORLIK”. Uczestnicwo w tak interesującym wydarzeniu jak dzień otwarty uzmysłowiło uczniom tarnobrzeskiej „Prymasówki”, że ukończenie tak renomowanej uczelni niesie za sobą ogromne perspektywy na przyszłość. Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie kształci nie tylko kandydatów na żołnierzy zawodowych, ale także personel lotniczy dla służb cywilnych. W związku z czym, uczniowie kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych mają możliwość kontynuowania edukacji w LAW m.in. na takim kierunku jak Transport. Obecnie, zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie transportu powietrznego, lotniskowego oraz wojskowego jest duże i wynika z potrzeb istniejących portów lotniczych oraz przyszłych, takich jak planowany Centralny Port Lotniczy - który ma konkurować z największymi lotniskami Europy.

Beata Furtak


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

February 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 328

Wczoraj 466

Tygodniowo 1295

Miesięcznie 9951

Ogólnie 346751

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider