ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ZAKOŃCZENIE

Jak założyć firmę? Jak zarejestrować działalność gospodarczą? Jak przygotować dobry biznesplan? Wiedzę i umiejętności na ten temat zdobyło 30 uczniów naszej szkoły, którzy jako jedyni na Podkarpaciu uczestniczyli w projekcie programu edukacji ekonomicznej pn. ABC Przedsiębiorczości IV. Edukacja finansowa.

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady i procedury uruchamiania własnej działalności gospodarczej, konstruowania biznesplanu, uczyli się analizowania własnych zasobów finansowych i możliwości skorzystania z danych pozafinansowych. Młodzież prowadziła z trenerem konsultacje swoich pomysłów na firmę, poznali również nowe zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.
Kompetencje zawodowe zdobyte w trakcie szkolenia zostały potwierdzone Zaświadczeniem, które były wręczone uczestnikom podczas uroczystego spotkania przez p. Krzysztofa Zubę - trenera edukacji finansowej oraz dyrekcję szkoły.
P. Krzysztof Zuba wyraził pozytywną opinię na temat efektywnej pracy młodzieży:
- Cieszę się, że szkoła i uczniowie jako jedyni na Podkarpaciu mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Fundację na terenie Polski. Młodzież aktywnie angażowała się w prowadzone zajęcia, świetnie pracowała w grupie, zgłaszając innowacyjne pomysły na własny biznes, które zamierzają zrealizować w przyszłości. Nabyta przez uczniów wiedza i doświadczenie podczas warsztatów, pomoże im podjąć pierwsze decyzje zawodowe o wybraniu roli pracownika lub założeniu własnej działalności gospodarczej. Obserwując entuzjazm w działaniach młodzieży jestem przekonany, że dokonają trafnego wyboru.
Szkolenia pn. ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI odbyły się w ramach czwartej edycji projektu Fundacji Wspomagania Wsi realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Szkoła nawiązując współpracę partnerską z pracodawcami i instytucjami działającymi w różnych branżach, umożliwia uczniom zdobywanie nowatorskich wiadomości i umiejętności. Doświadczenie zawodowe zdobyte w murach szkoły wpłynie pozytywnie na rozwój kariery zawodowej absolwenta i podejmowanie właściwych decyzji.

Małgorzata Tomczyk
kierownik szkolenia praktycznego