Arrow
Arrow
Slider

LOT-em w Zawodową Przyszłość

28 lutego 2019r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych, pod opieką dyrektora szkoły dr Marcina Pilarskiego oraz wychowawców Barbary Mysiak, Beaty Furtak i Marii Kukhty, udali się na szkolenie do siedziby Polskich Linii Lotniczych LOT w Warszawie.

Zobacz galerię zdjęć

Szkolenie odbyło się w ramach podjętej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu a Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, dotyczącej przeprowadzanego w „Prymasówce” eksperymentu pedagogicznego. Podczas zajęć teoretycznych, prowadzonych przez Hanan Zumrawi – szefową pokładu, uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii z życia stewardessy oraz zdobywali wiedzę m.in. na temat dyscypliny mundurowej, zasad bezpieczeństwa na pokładzie samolotu oraz różnorodnych nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas lotu. W części praktycznej odbywającej się w przeznaczonej do ćwiczeń makiecie, pod profesjonalnym okiem Łukasza Zalewskiego – specjalisty procedur pokładowych oraz trenera serwisu, przyszłe stewardessy i stewardzi poznawali standardy serwisu pokładowego oraz ćwiczyli obsługę pasażerów w klasie biznes na locie do Paryża. Niecodziennym wydarzeniem, w którym uczniowie ZSP1 mieli możliwość uczestniczyć było spotkanie z Miss Polski – Olgą Buławą, stewardessą PLL LOT, która opowiedziała o kluczowych aspektach życia stewardessy oraz odpowiadała na zadawane pytania. Ostatnim elementem szkolenia był wirtualny spacer po samolocie typu Boeing 787 Dreamliner oraz prezentacja biznes klasy podczas serwisu w locie do Nowego Jorku i Tokio. Uczestnicy szkolenia wrócili do Tarnobrzega zmęczeni, ale przeżyli pełen wrażeń dzień, podczas którego zetknęli się nie tylko z barwnym i ciekawym światem personelu pokładowego, ale także odbyli wirtualną wycieczkę po najnowocześniejszym samolocie świata. Wiedza nabyta podczas ciekawych prezentacji oraz doświadczenie uzyskane dzięki ćwiczeniom praktycznym na pewno zaprocentują w zawodowej przyszłości uczniów klasy stewardess.

Beata Furtak


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

December 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 196

Tygodniowo 2681

Miesięcznie 6084

Ogólnie 323062

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider