Arrow
Arrow
Slider

Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, jako jedyna szkoła w mieście, została wyróżniona zaproszeniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty na Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy, który odbył się w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Podczas kongresu poruszana była m.in. tematyka upowszechnienia zmian w szkolnictwie branżowym, dostosowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.  

Zobacz galerię zdjęć

Wydarzeniu towarzyszyła część wystawiennicza – Aleja Zawodowców, polegająca na przedstawieniu branż reprezentowanych przez technika i szkoły branżowe I stopnia województwa podkarpackiego. Stoisko w formie duetu „szkoła + firma” przygotowali także uczniowie klasy stewardess pod opieką dyrektora szkoły Marcina Pilarskiego oraz wychowawców Beaty Furtak i Barbary Mysiak. W części wystawienniczej kongresu tarnobrzeskiej ‘Prymasówce’ towarzyszyły Polskie Linie Lotnicze LOT, jako partner strategiczny kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Za efektywną współpracę między firmą a szkołą oraz za działanie na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego PLL LOT otrzymały wyróżnienie MEN, które podczas kongresu odebrał przedstawieciel linii – Michał Litwin. Dynamiczne współdziałanie pomiędzy ZSP1 w Tarnobrzegu a tak prestiżową firmą znacznie podnosi jakość kształcenia zawodowego przyszłych stewardów i stewardess oraz otwiera naszym uczniom szerokie perspektywy zawodowe.

Beata Furtak


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 68

Wczoraj 262

Tygodniowo 902

Miesięcznie 6775

Ogólnie 271111

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider