Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, jako jedyna szkoła w mieście, została wyróżniona zaproszeniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty na Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy, który odbył się w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Podczas kongresu poruszana była m.in. tematyka upowszechnienia zmian w szkolnictwie branżowym, dostosowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Wydarzeniu towarzyszyła część wystawiennicza – Aleja Zawodowców, polegająca na przedstawieniu branż reprezentowanych przez technika i szkoły branżowe I stopnia województwa podkarpackiego. Stoisko w formie duetu „szkoła + firma” przygotowali także uczniowie klasy stewardess pod opieką dyrektora szkoły Marcina Pilarskiego oraz wychowawców Beaty Furtak i Barbary Mysiak. W części wystawienniczej kongresu tarnobrzeskiej ‘Prymasówce’ towarzyszyły Polskie Linie Lotnicze LOT, jako partner strategiczny kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Za efektywną współpracę między firmą a szkołą oraz za działanie na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego PLL LOT otrzymały wyróżnienie MEN, które podczas kongresu odebrał przedstawieciel linii – Michał Litwin. Dynamiczne współdziałanie pomiędzy ZSP1 w Tarnobrzegu a tak prestiżową firmą znacznie podnosi jakość kształcenia zawodowego przyszłych stewardów i stewardess oraz otwiera naszym uczniom szerokie perspektywy zawodowe.

Beata Furtak

June 2019