Arrow
Arrow
Slider

Dzień otwartych drzwi w PRYMASÓWCE

Przez otwarte drzwi Prymasówki przeszło dziś ponad 500 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zainteresowanych tym jakie kierunki kształcenia oferuje na rok szkolny 2019/2020 najstarsza a zarazem najnowocześniejsza szkoła w Tarnobrzegu. Społeczność szkolna przygotowała wiele atrakcji. 

Zobacz galerię zdjęć

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik informatyk wraz z nauczycielami dokonywali prezentacji elementów budowy komputera, montażu podzespołów komputera oraz pokazywali pakiet symulacyjny do pracy w sieci. W pracowni sieci komputerowych odbył się pokaz stron internetowych i programów prezentujących fraktale. W pracowni reklamy zaprezentowano działanie plotera. Zainteresowani kierunkiem: technik usług fryzjerskich mogli podpatrzećj ak powstają modne w tym sezonie fryzury dzienne i wieczorowe. Uczennice przeprowadzały też badanie stanu włosów i skóry głowy z użyciem mikrokamery. Na podstawie badania stawiano diagnozę o kondycji włosów, ewentualnych chorobach skóry głowy czy rodzaju łupieżu oraz doradzano jakie zabiegi pielęgnacyjne zastosować. Technikum obsługi turystycznej zaprosiło młodszych kolegów i koleżanki na wycieczkę po najdalszych rejonach świata. Prezentowano rekwizyty symbolizujące wszystkie kontynenty oraz stroje z różnych zakątków kuli ziemskiej, odbyła się degustacja zielonej herbaty oraz gra "czy znasz swój kraj?" połączona i quizem z użyciem globusa. Nauczyciele i uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali, umiejętności uzyskiwane przez uczniów w trakcie nauki. Serwowano zdrowe burgery, gorące gofry oraz watę cukrową. Przeprowadzono quiz z wiedzy gastronomicznej. Odbył się m.in.: pokaz aranżacji stołów okolicznościowych. Na auli działała też kawiarenka z pyszną kawą i ciastkami. W pracowni obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych odbywała się symulacja lotu w trakcie którego przyszłe stewardessy przeprowadzały instrukcję bezpieczeństwa (tzw. safety demo) oraz ewakuację pasażerów. W trakcie lotu pasażerowie oglądali film dokumentujący współpracę szkoły z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz z Wyższą Szkołą Sił Oficerskich w Dęblinie. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących również otworzyli drzwi swoich sal przedmiotowych. W pracowni języków obcych przedstawiono prezentację multimedialną na temat zagranicznych praktyk zawodowych (w Rimini i Maladze) w ramach projektów unijnych Erasmus+ oraz informowano o praktykach na promach pasażerskich pływających do Szwecji w ramach współpracy z Polską Żeglugą Bałtycką - Polferries. W pracowni matematycznej odbyła się lekcja otwarta: "Świat opisany matematyką". W pracowni historycznej młodzież brała udział w internetowym quizie historycznym oraz quizie z zasad savoir vivre. W pracowni biologiczno-chemicznej odbyła się lekcja otwarta: "Jak przywrócić równowagę kwasowo-zasadową". Ponadto szkolne koło teatralne przygotowało "show" prezentujące kierunki kształcenia w szkole oraz nowo otwarte liceum dyplomacji. Młodzież prezentowała swoje umiejętności artystyczne, wokalne i zawodowe. Na hali sportowej zorganizowany został międzyszkolny turniej piłki siatkowej.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 240

Wczoraj 333

Tygodniowo 573

Miesięcznie 573

Ogólnie 378384

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider