Dzień otwartych drzwi w PRYMASÓWCE

Przez otwarte drzwi Prymasówki przeszło dziś ponad 500 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zainteresowanych tym jakie kierunki kształcenia oferuje na rok szkolny 2019/2020 najstarsza a zarazem najnowocześniejsza szkoła w Tarnobrzegu. Społeczność szkolna przygotowała wiele atrakcji.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik informatyk wraz z nauczycielami dokonywali prezentacji elementów budowy komputera, montażu podzespołów komputera oraz pokazywali pakiet symulacyjny do pracy w sieci. W pracowni sieci komputerowych odbył się pokaz stron internetowych i programów prezentujących fraktale. W pracowni reklamy zaprezentowano działanie plotera. Zainteresowani kierunkiem: technik usług fryzjerskich mogli podpatrzećj ak powstają modne w tym sezonie fryzury dzienne i wieczorowe. Uczennice przeprowadzały też badanie stanu włosów i skóry głowy z użyciem mikrokamery. Na podstawie badania stawiano diagnozę o kondycji włosów, ewentualnych chorobach skóry głowy czy rodzaju łupieżu oraz doradzano jakie zabiegi pielęgnacyjne zastosować. Technikum obsługi turystycznej zaprosiło młodszych kolegów i koleżanki na wycieczkę po najdalszych rejonach świata. Prezentowano rekwizyty symbolizujące wszystkie kontynenty oraz stroje z różnych zakątków kuli ziemskiej, odbyła się degustacja zielonej herbaty oraz gra "czy znasz swój kraj?" połączona i quizem z użyciem globusa. Nauczyciele i uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali, umiejętności uzyskiwane przez uczniów w trakcie nauki. Serwowano zdrowe burgery, gorące gofry oraz watę cukrową. Przeprowadzono quiz z wiedzy gastronomicznej. Odbył się m.in.: pokaz aranżacji stołów okolicznościowych. Na auli działała też kawiarenka z pyszną kawą i ciastkami. W pracowni obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych odbywała się symulacja lotu w trakcie którego przyszłe stewardessy przeprowadzały instrukcję bezpieczeństwa (tzw. safety demo) oraz ewakuację pasażerów. W trakcie lotu pasażerowie oglądali film dokumentujący współpracę szkoły z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz z Wyższą Szkołą Sił Oficerskich w Dęblinie. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących również otworzyli drzwi swoich sal przedmiotowych. W pracowni języków obcych przedstawiono prezentację multimedialną na temat zagranicznych praktyk zawodowych (w Rimini i Maladze) w ramach projektów unijnych Erasmus+ oraz informowano o praktykach na promach pasażerskich pływających do Szwecji w ramach współpracy z Polską Żeglugą Bałtycką - Polferries. W pracowni matematycznej odbyła się lekcja otwarta: "Świat opisany matematyką". W pracowni historycznej młodzież brała udział w internetowym quizie historycznym oraz quizie z zasad savoir vivre. W pracowni biologiczno-chemicznej odbyła się lekcja otwarta: "Jak przywrócić równowagę kwasowo-zasadową". Ponadto szkolne koło teatralne przygotowało "show" prezentujące kierunki kształcenia w szkole oraz nowo otwarte liceum dyplomacji. Młodzież prezentowała swoje umiejętności artystyczne, wokalne i zawodowe. Na hali sportowej zorganizowany został międzyszkolny turniej piłki siatkowej.

July 2019