Szkolenie w LAW

W ramach współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu a Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinnie odbyło się kolejne szkolenie, na które udali się uczniowie klasy pierwszej i drugiej kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych.

Teoretyczna część szkolenia, przeprowadzona przez dr Małgorzatę Żmigrodzką, stanowiła wprowadzenie dotyczące technik ratowniczych stosowanych podczas wodowania awaryjnego samolotu. Następnie uczniowie odbyli zajęcia praktyczne na pokładzie samolotu oraz zajęcia w labolatorium wychowania fizycznego, gdzie ćwiczone są m.in: równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz orientacja przestrzenna. Przyszłe stweardessy mogły także dowiedzieć się czego dotyczy lotniczy test sprawnościowy oraz poznać specjalistyczny sprzęt, na którym ćwiczy się m.in. manewr przeciwprzeciążeniowy. W trakcie zajęć na basenie uczniowie ćwiczyli sytuację awaryjną na tratwie ratowniczej. Na koniec intensywnego dnia dziekan wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki LAW dr hab. Adam Radomyski przeprowadził ciekawy wykład nt. modeli biznesowych przewoźników lotniczych.

September 2019

Tygodniowo 1951