WIZYTA W NSG GROUP PILKINGTON AUTOMOTIVE POLAND

W dniu 30 maja 2019r. uczniowie klasy 2TI pod opieką nauczycieli p. Joanny Pęczak i p. Łukasza Potyrańskiego odwiedzili Pilkington Automotive Poland zakład w Chmielowie, który produkuje oryginalne szyby samochodowe oferując je także na rynku wtórnym jako części zamienne.

W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Jest to, obecnie jeden z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group działa w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego. Wytwarza także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, mających zastosowanie m.in. w energetyce słonecznej.
Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach, a produkty Grupy sprzedawane są w 105 krajach.
Gościnnie przyjęci przez dyrekcję, nasi uczniowie zostali zapoznani z historią zakładu, organizacją pracy, specyfiką i technologią produkcji oraz przepisami BHP. Następnie mieli możliwość bezpośredniego obejrzenia nowoczesnej linii produkcyjnej.
Wizyta w jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów przemysłowych w regionie, jest na pewno motywacją do nauki, urealnia też wyobrażenia o przyszłej praktyce zawodowej oraz pracy.

June 2019