Arrow
Arrow
Slider

Praktyki w Hiszpanii

Pod koniec maja kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu przebywała na praktyce zawodowej w Maladze, letnim kurorcie wypoczynkowym w Hiszpanii. Praktyki zawodowe dla 21 uczniów odbyły się w ramach projektu pod nazwą "Europejskie praktyki drogą do sukcesu" programu Erasmus+, sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus +. Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, całkowita kwota dofinansowania do projektu wynosi 150 tysięcy euro.

Zobacz galerię zdjęć


Wyjazd poprzedziły gruntowne przygotowania, uczniowie uczestniczyli w kursie języka angielskiego i hiszpańskiego oraz w warsztatach kulturowo-pedagogicznych. Po przyjeździe do Malagi, zostali przywitani przez pracowników firmy TRIBEKA - partnera projektu. Młodzież z technikum obsługi turystycznej przez dwa tygodnie pracowała w renomowanych hotelach - Hotel Soho Los Naranjos_Dalar Hotels SL, Hotel Soho Boutique Las Vegas, Soho Bahia Malaga_Consultora Hotelera SL wykonując różne czynności pracownicze. Przyszłe fryzjerki poznawały trendy hiszpańskiej mody fryzjerskiej w salonach: Lucia Martin Peluqueria, Peluqueria Angeles Sanchez, Arte Peluqueros. Zadaniem uczniów klasy informatycznej było tworzenie stron internetowych oraz obsługa sieci komputerowych w firmie Internet Web Solution.
Praktyka zawodowa odbyta w Maladze umożliwiła uczniom nie tylko zdobycie nowych umiejętności ale także podniesienie kompetencji zawodowych. Po zakończeniu stażu każdy uczeń otrzymał Certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz dokument Europass – Mobilność, potwierdzający zdobyte kompetencje uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Wolny czas uczestnicy spędzali na plaży, zwiedzali miasto pełne zabytkowych budowli: Renesansową Katedrę, Teatr Romano, Alcazabę, Giblarfaro, Plaza de la Constitucion oraz spacerowali ekstremalną "ścieżką króla - El Caminito Del Rey”.
Pobyt minął bardzo szybko i żal było wyjeżdżać. Zagraniczna praktyka zawodowa pełna pracy, przygód, słońca, wspaniałych widoków zaowocowała zdobyciem nowego doświadczenia oraz zawarciem nowych znajomości.
Projekt „Europejskie praktyki zawodowe drogą do sukcesu” jest czwartym projektem realizowanym w szkole. W ramach projektów, na zagraniczne praktyki do Włoch i Hiszpanii wyjechało ponad 250 uczniów. Obecny potrwa do 2020 roku, następni uczniowie wyjadą na praktyki już we wrześniu. Oczywiście są dalsze plany pozyskiwania środków finansowych z UE na dalsze projekty, gdyż szkoła kładzie duży nacisk na wykształcenie absolwenta, który bez problemu będzie mógł znaleźć pracę. Realizacja projektu jest dobrym narzędziem służącym do poznania własnych możliwości, uczniowie nabrali pewności siebie, podniosła się ich samoocena – zrozumieli też, że warto zainwestować we własny rozwój.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 248

Wczoraj 333

Tygodniowo 581

Miesięcznie 581

Ogólnie 378392

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider