PRAKTYKI NA WYSOKIM POZIOMIE

Praktyki zawodowe uczniów z klas gastronomicznej i turystycznej, ze względu na specyfikę nauczanego zawodu, odbyły się w renomowanych kompleksach hotelarsko - turystycznych, m. in: w Hotelu Arłamów, Hotelu Bristol w Busko-Zdroju, Hotelu Bristol w Rzeszowie, Hotelu Rado Resort w Woli Chorzelowskiej, Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem i Hotelu Kozioł w Kolnie na Mazurach. Nasi uczniowie otrzymali wysokie referencje od pracodawców.

Dodatkową formą zdobywania umiejętności zawodowych są wakacyjne praktyki na promach pasażerskich czarterowanych przez Polską Żeglugę Bałtycką Polferries S.A. W czasie ferii letnich 21 uczniów odbędzie 2 - tygodniowe praktyki na promach pasażerskich.
13 czerwca odbyłam kontrolę praktyk na promie Wawel, zapoznałam się z zakresami obowiązków i charakterem wykonywanych czynności przez naszych uczniów. Organizacja pracy na promie wymaga od naszej młodzieży samodyscypliny i umiejętności zawodowych oraz umiejętności posługiwania się językiem obcym. Dyrektor działu hotelowego i gastronomicznego bardzo wysoko ocenił kompetencje uczniów z Tarnobrzega i wyraził chęć dalszej współpracy.

Małgorzata Tomczyk

Koordynator projektu