Arrow
Arrow
Slider

Praktyki w Hiszpanii

We wrześniu 19 uczniów z klas trzecich, technikum usług fryzjerskich, technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum obsługi turystycznej odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w Maladze, kurorcie wypoczynkowym w Hiszpanii. Praktyki zagraniczne odbyły się w ramach projektu pod nazwą ,,Europejskie praktyki drogą do sukcesu” programu Erasmus+.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt realizowany jest przez Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji- Narodową Agencję Programu Erasmus+ i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Pierwszego dnia pobytu uczniowie z opiekunami Grażyną Miłkowską i Marią Boryką zwiedzili miasto i wypoczywali na pięknej plaży Malagueta. Następnego dnia odbyło się spotkanie organizacyjne z opiekunem organizacji partnerskiej Tribeka. Pani Magdalena Pieczarka udzieliła informacji na temat przebiegu praktyk oraz zachęciła do zwiedzania przepięknego miasta. Praktykanci wraz z opiekunami udali się w grupach do miejsc odbywania stażu.
Młodzież z technikum usług fryzjerskich poznawała trendy hiszpańskiej mody fryzjerskiej w salonach Lucia Martin Peluqueria, Peluqueria Angeles Sanchez, Arte Peluqueros, Nova unisex salon de Belleza.
Gastronomia i turyści odbywali praktyki w eleganckich restauracjach i hotelach takich jak Hotel AC Malaga Palacio, Ilunion Hotel Malaga, EL imperdible Restaurante. W czasie stażu w restauracjach uczniowie poznali produkty i dania kuchni hiszpańskiej, metody przyrządzania i serwowania potraw.
Młodzież z technikum obsługi turystycznej uczyła się w hotelach zasad obsługi gości hotelowych, imprez okolicznościowych i biznesowych.
Ważnym elementem stażu była komunikacja z personelem i gośćmi w języku angielskim i hiszpańskim. Po zakończeniu praktyki każdy uczeń otrzymał Certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz dokument Europass-Mobilność, potwierdzający zdobyte kompetencje i uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
W czasie pobytu w Maladze wolny czas uczniowie poświęcili na zwiedzanie wspaniałego miasta. Wspólnie z przewodnikiem uczestnicy projektu zobaczyli najpiękniejsze zabytki Malagi : Plaza de la Constitucion, Renesansową Katedrę, Teatr Romano, Twierdzę Alcazabę i Zamek Giblarfaro. Ważnym punktem zwiedzania miasta było muzeum wybitnego malarza Pablo Picasso.
Wielu wrażeń dostarczyła wycieczka szlakiem ,,El Caminito del Rey” (Ścieżka Króla). Niezapomniane emocje pozostały po spacerze po platformach przytwierdzonych do skał, gdzie można było oglądać widoki zapierające dech w piersiach, góry i lazur Morza Śródziemnego. Wolny czas uczestnicy projektu spędzali na plaży lub w cieniu pięknych, zielonych ogrodów Malagi.
W czasie praktyk dyrektor szkoły p. Marcin Pilarski i koordynator projektu p. Małgorzata Tomczyk przeprowadzili monitoring realizacji projektu. Razem z p. Magdaleną Pieczarką – pracownikiem firmy partnerskiej Tribeka, odwiedzili miejsca pracy uczniów oraz przeprowadzili rozmowy dotyczące dalszej współpracy.
Młodzież z utęsknieniem wspomina pobyt w Hiszpanii. Duże wrażenie zrobiły na nich piękne zabytki, wspaniali i gościnni ludzie, przyjazna atmosfera i hiszpańska kultura. Stażyści z utęsknieniem mówią, że chętnie by do tego miasta wrócili w przyszłości.
Uczniowie odbywając praktyki zagraniczne podnoszą swoje kompetencje zawodowe, zwiększają umiejętność posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim oraz poznają historię, kulturę i zabytki innych państw.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 107

Wczoraj 307

Tygodniowo 1822

Miesięcznie 1822

Ogólnie 379633

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider