WARSZTATY Z MISTRZYNIĄ ŚWIATA WE FRYZJERSTWIE PANIĄ KATERYNĄ KOROLOVĄ FRANCUSKIE TECHNIKI STRZYŻEŃ - „HAIRCUTS DESSANGE”

W dniu 08.10.2019r. odbyły się w naszej szkole warsztaty „Haircuts Dessange” prowadzone przez Mistrzynię Fryzjerstwa – Panią Katerynę Korolovą. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy IVTFI, IITFG, ITF oraz ITFG. Program warsztatów obejmował: - cechy francuskich technik strzyżenia, - tajemnice nadawania objętości, - ekskluzywne techniki teksturowania, - korekcja fryzury z użyciem brzytwy.

Podczas zajęć uczniowie poznali sekrety strzyżeń inspirowanych francuską szkołą Dessange. Technika ta obejmuje precyzyjnie zaplanowane i dokładnie opracowane strzyżenia z różnorodnym lekkim stopniowaniem i konturowaniem. W trakcie szkolenia zwrócono uwagę na wskazówki dotyczące formy strzyżenia z uwzględnieniem budowy ciała, kształtu twarzy, struktury włosów, typu urody i trendów modowych. Pani Kateryna Korolowa wykonała także modelowanie z nadaniem objętości włosów zgodnie z francuską szkołą Dessange. Szkolenie zakończyło się wręczeniem Certyfikatów przez Mistrzynię Świata we fryzjerstwie. Warsztaty były pierwszymi w ramach podpisanego w ubiegłym roku porozumienia między Panią Kateryną Korolovą a Dyrektorem naszej szkoły dr Marcinem Pilarskim. Warsztaty będą odbywać się cyklicznie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Mistrzynią.

October 2019