Mieć serce „bez granic”

Październik 2019 ojciec święty Franciszek ogłosił w kościele katolickim Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej okazji 15.10.2019 r. grupa młodzieży naszej szkoły z klas: 2TT, 2TRS, 2BW, 1TIa, 1TF i 1TG odwiedziła muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Prezentowana w nim wystawa pt. „Serce bez granic” jest poświęcona wielkiemu człowiekowi – misjonarzowi księdzu kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu. Młodzież miała możliwość w ciekawy i nowoczesny sposób zapoznać się z historią życia kapłana, który po przeżyciu obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz Dachau świadomie podjął pracę misyjną daleko od Ojczyzny - w Północnej Rodezji (Zambia). Z zainteresowaniem obejrzała film przybliżający problemy, z którymi borykają się misjonarze, niosąc pomoc w szpitalach, szkołach, w codziennej pracy misyjnej.
Efektem lepszego poznania potrzeb misyjnych jest decyzja uczniów naszej szkoły włączenia się w akcję misyjną diecezji sandomierskiej: „Misja – opatrunek dla Zambii”. Akcja polega na zebraniu pomocy materialnej: bandaży zwykłych i elastycznych (10–15 cm szer.) plastrów, kompresów, gaz, rękawiczek jednorazowych, nici chirurgicznych (Vicryl/Dexon) i przekazaniu dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii za pośrednictwem koordynatora diecezjalnego. Misja opatrunek dla Zambii trwa do 15 listopada 2019. Zachęcamy wszystkich w myśl piosenki: „I to jest właśnie to, o co chodzi, to fantastyczna sprawa ...”. Niech nasze serca nie znają granic pomocy, tak jak serce wielkiego rodaka – ks. kard. Adama Kozłowieckiego.

Opiekunowie: ks. A. Łyko, K. Tarkowska, A. Zbyrad

November 2019