Arrow
Arrow
Slider

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W piątek, ósmego listopada, o godzinie 11:11, zgromadzeni na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie, rozpoczęli uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę – odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tę szczególną uroczystość w naszej szkole uświetniło widowisko patriotyczne. Myślą naczelną były słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Intencją twórców przedstawienia było zwrócenie uwagi widzów na fakt, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Ci, którzy służyli Ojczyźnie całym życiem, nie oczekiwali żadnej nagrody, lecz swą postawą zasłużyli na część i pamięć.

Zobacz galerię zdjęć

W nawiązaniu do wspomnianej tematyki jednym z elementów programu akademii, było przedstawienie aranżacji teledysku, pt: „Jedna Chwila - Panny Wyklęte” IPN TV, opowiadającym o heroicznej postawie i przedwczesnej śmierci Danuty Siedzikówny ps. Inka. Ponadto, wydarzenie uświetnili występem uczniowie, którzy w chórze odśpiewali jedną z (nie)zakazanych piosenek, pt: „Warszawskie dzieci”, a Zuzanna Lombara oraz Piotr Chwałek w duecie wykonali utwór, pt: „Polska krew”. W programie nie zabrakło recytacji patriotycznych wierszy autorstwa Zbigniewa Herberta, Edwarda Słońskiego oraz Władysława Broniewskiego.
Występujący: Zuzanna Lombara 4TT, Piotr Chwałek 3 TIS, Izabela Ciach 4 TT, Kamil Urbaniak 1 TIB, Konrad Krawiec 1 TIB, Paweł Luboch 1 TIB, Daria Ślęzak 3 TF, Klaudia Misiur 3 TIS, Klaudia Wowk 3 TIS, Natalia Łagowska 4 TT, Natalia Rzeszut 3 TF, Wilamowski Tobiasz 4 TT, Hladiuk Tetiana 4 TT, Kucheras Mykhailo 4 TT, Kamil Rapiej 3 TI, Agata Pasek 1 bp, Konrad Saja 1 TIB, Maksymilian Cena 1 TIB, Weronika Łączkowska 1 bp, Wiktoria Głód 1 bp, Paulina Witek 1bp.
Fotografia: Jaonna Karbowniczek 2 TI
Scenografia i reżyseria: Pan Piotr Gospodarczyk
Aranżacja muzyczna: Pan Leopold Miłkowski
Opiekunowie: Pani Justyna Czuba, Ks. Augustyn Łyko


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 279

Wczoraj 333

Tygodniowo 612

Miesięcznie 612

Ogólnie 378423

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider