101. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W piątek, ósmego listopada, o godzinie 11:11, zgromadzeni na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie, rozpoczęli uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę – odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tę szczególną uroczystość w naszej szkole uświetniło widowisko patriotyczne. Myślą naczelną były słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Intencją twórców przedstawienia było zwrócenie uwagi widzów na fakt, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Ci, którzy służyli Ojczyźnie całym życiem, nie oczekiwali żadnej nagrody, lecz swą postawą zasłużyli na część i pamięć.

W nawiązaniu do wspomnianej tematyki jednym z elementów programu akademii, było przedstawienie aranżacji teledysku, pt: „Jedna Chwila - Panny Wyklęte” IPN TV, opowiadającym o heroicznej postawie i przedwczesnej śmierci Danuty Siedzikówny ps. Inka. Ponadto, wydarzenie uświetnili występem uczniowie, którzy w chórze odśpiewali jedną z (nie)zakazanych piosenek, pt: „Warszawskie dzieci”, a Zuzanna Lombara oraz Piotr Chwałek w duecie wykonali utwór, pt: „Polska krew”. W programie nie zabrakło recytacji patriotycznych wierszy autorstwa Zbigniewa Herberta, Edwarda Słońskiego oraz Władysława Broniewskiego.
Występujący: Zuzanna Lombara 4TT, Piotr Chwałek 3 TIS, Izabela Ciach 4 TT, Kamil Urbaniak 1 TIB, Konrad Krawiec 1 TIB, Paweł Luboch 1 TIB, Daria Ślęzak 3 TF, Klaudia Misiur 3 TIS, Klaudia Wowk 3 TIS, Natalia Łagowska 4 TT, Natalia Rzeszut 3 TF, Wilamowski Tobiasz 4 TT, Hladiuk Tetiana 4 TT, Kucheras Mykhailo 4 TT, Kamil Rapiej 3 TI, Agata Pasek 1 bp, Konrad Saja 1 TIB, Maksymilian Cena 1 TIB, Weronika Łączkowska 1 bp, Wiktoria Głód 1 bp, Paulina Witek 1bp.
Fotografia: Jaonna Karbowniczek 2 TI
Scenografia i reżyseria: Pan Piotr Gospodarczyk