Arrow
Arrow
Slider

„TYDZIEŃ PATRONA SZKOŁY”.

„Ciągle Was pouczam, że ten zwycięża – choćby był powalony i zdeptany – kto miłuje, a nie ten, który z nienawiści depcze. Ten ostatni przegrał. Kto nienawidzi – przegrał! Kto mobili-zuje nienawiść – przegrał! Kto walczy z Bogiem miłości – przegrał! A zwyciężył już dziś – choćby leżał na ziemi podeptany – ten, kto miłuje, przebacza, kto jak Chrystus oddaje swoje serce, a nawet życie za nieprzyjaciół swoich.” [Dz, t. XVII]

Tradycyjnie, w listopadzie, został zorganizowany „Tydzień patrona szkoły”. W tym roku jest ona szczególny ze względu na poznaną już datę beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przygotowania do udziału w tej uroczystości. Z tej okazji odbyły się spotkania poświecone Księdzu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Została przy-gotowana tematyczna wystawa ukazująca życie Prymasa Tysiąclecia, jego heroiczna walkę: o wolność sumienia, prawo do prawdy i pracy a przede wszystkim o młodego człowieka, który będzie tworzył przyszłość Polski.

Zobacz galerię zdjęć

Młodzież naszej szkoły pogłębiła swoją wiedzą o kardynale Stefanie Wyszyńskim, o jego determinacji w dążeniu do prawdy i odwadze. Szczególnie klasy pierwsze miały możliwość szerszego poznania historii życia patrona szkoły, którą wybrały, a która to popularnie nazywana jest „Prymasówką”. Uczniowie klasy informatycznej /1TId/ przygotowali szereg prezentacji multimedialnych przybliżają-cych sylwetkę patrona. Z okazji „Tygodnia patrona szkoły” zostały ogłoszone konkursy tematyczne: literacki i graficzny, których finał nastąpi w maju 2020 roku.
Ponadczasowość nauki Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego wierność Chrystu-sowi i Polsce, zmusza nas dzisiaj do refleksji nad naszym zaangażowaniem w życie, w na-szych rodzinach i naszej Ojczyźnie.

„Uśmiechajcie się do wszystkich, których spotykacie na ulicach, w tramwaju, w autobusie. Nie bójcie się, ze Was posadzą o nieporządek w głowie... o ileż lepiej i jaśniej byłoby na świecie, gdyby wszyscy uśmiechali się do siebie! Byłoby wtedy więcej słońca nad Polską, nad światem! Pamiętajcie o tych, którzy przychodzą „ z zębami”, nie pokazujcie im zębów, tylko... serce! Uśmiechajcie się do tych, co wyciągają do Was krogulcze pazury i mówcie im: znam takie ręce, które pozwoliły się przybić do krzyża za mnie, nie będę więc wyciągał przeciwko tobie gniewliwych dłoni.” [Dz, t. XI]
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. /KT/


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 278

Wczoraj 333

Tygodniowo 611

Miesięcznie 611

Ogólnie 378422

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider