Arrow
Arrow
Slider

Hotel Arłamów - partnerem strategicznym ZS nr 1

Ważnymi zadaniami szkoły są działania w kierunku rozwoju zainteresowań, pasji i podnoszenia kompetencji zawodowych uczniów. Nawiązana współpraca z wieloma pracodawcami w kraju i zagranicą otwiera przed młodzieżą perspektywy zdobycia profesjonalnych umiejętności, które sprawiają, że absolwenci naszej szkoły są konkurencyjni na globalnym rynku pracy.

Zobacz galerię zdjęć

Podjęta kilka lat temu współpraca z Hotelem Arłamów, jednym z najbardziej renomowanych kompleksów hotelowych w Polsce, opiera się na organizacji praktyk dla uczniów z branży gastronomicznej i turystycznej. Uczniowie zawsze otrzymywali wysokie referencje za sumienne wykonywanie zleconych zadań, za duże zaangażowanie i dyscyplinę pracy.
W związku z realizacją przez szkołę nowego projektu edukacyjnego w zakresie eksperymentu pedagogicznego w zawodzie "technik kosmetyki i upiększenia ciała" Zespół nauczycieli ds. tworzenia eksperymentu, podjął inicjatywę poszerzenia współpracy z Hotelem Arłamów. W listopadzie odbyło się spotkanie robocze delegacji ze szkoły z dyrekcją obiektu. Głównymi celami spotkania były ustalenia w sprawie organizowania praktyk w działach hotelowym, gastronomicznym i SPA & WELLNESS oraz pozyskanie partnera strategicznego do spraw szkolenia praktycznego w eksperymentalnym zawodzie.
Dyrektor szkoły p. Marcin Pilarski przedstawił projekt eksperymentu w zakresie treści programowych, kierownik szkolenia praktycznego p. Małgorzata Tomczyk omówiła tematykę praktyk, w szczególności program związany z odnową biologiczną.
Dyrektor Operacyjny Hotelu p. Witold Antochów wyraził aprobatę zaproponowanej współpracy, poinformował, że obecnie czterogwiazdkowy obiekt składa się z budynku głównego, dodatkowych willi, rezydencji i strefy SPA & WELLNESS. Zapewnił, że wykwalifikowany personel i nowoczesne wyposażenie obiektu umożliwią młodzieży wysoki poziom szkoleń. Następnie Kierownik SPA & Wellness p. Dina Połoszynowicz scharakteryzowała rodzaje świadczonych usług w dziale spa i zaproponowała potencjalne zakresy wykonywanych czynności dla praktykantów.
Efektem rozmów było uzyskanie pozytywnej opinii utworzenia nowego kierunku oraz podpisanie dokumentu "Porozumienie o współpracy", który zapewnia szerokie spektrum dalszej współpracy w ramach organizacji praktyk, modyfikacji programów nauczanie i podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Hotel Arłamów jako strategiczny partner szkoły przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Struktura i wielkość obiektu, bogata oferta świadczonych usług oraz szeroki zakres działań są gwarancją kształcenia praktycznego uczniów na najwyższym poziomie.

Małgorzata Tomczyk


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 9

Wczoraj 175

Tygodniowo 1152

Miesięcznie 2278

Ogólnie 392648

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider