Hotel Arłamów - partnerem strategicznym ZS nr 1

Ważnymi zadaniami szkoły są działania w kierunku rozwoju zainteresowań, pasji i podnoszenia kompetencji zawodowych uczniów. Nawiązana współpraca z wieloma pracodawcami w kraju i zagranicą otwiera przed młodzieżą perspektywy zdobycia profesjonalnych umiejętności, które sprawiają, że absolwenci naszej szkoły są konkurencyjni na globalnym rynku pracy.

Podjęta kilka lat temu współpraca z Hotelem Arłamów, jednym z najbardziej renomowanych kompleksów hotelowych w Polsce, opiera się na organizacji praktyk dla uczniów z branży gastronomicznej i turystycznej. Uczniowie zawsze otrzymywali wysokie referencje za sumienne wykonywanie zleconych zadań, za duże zaangażowanie i dyscyplinę pracy.
W związku z realizacją przez szkołę nowego projektu edukacyjnego w zakresie eksperymentu pedagogicznego w zawodzie "technik kosmetyki i upiększenia ciała" Zespół nauczycieli ds. tworzenia eksperymentu, podjął inicjatywę poszerzenia współpracy z Hotelem Arłamów. W listopadzie odbyło się spotkanie robocze delegacji ze szkoły z dyrekcją obiektu. Głównymi celami spotkania były ustalenia w sprawie organizowania praktyk w działach hotelowym, gastronomicznym i SPA & WELLNESS oraz pozyskanie partnera strategicznego do spraw szkolenia praktycznego w eksperymentalnym zawodzie.
Dyrektor szkoły p. Marcin Pilarski przedstawił projekt eksperymentu w zakresie treści programowych, kierownik szkolenia praktycznego p. Małgorzata Tomczyk omówiła tematykę praktyk, w szczególności program związany z odnową biologiczną.
Dyrektor Operacyjny Hotelu p. Witold Antochów wyraził aprobatę zaproponowanej współpracy, poinformował, że obecnie czterogwiazdkowy obiekt składa się z budynku głównego, dodatkowych willi, rezydencji i strefy SPA & WELLNESS. Zapewnił, że wykwalifikowany personel i nowoczesne wyposażenie obiektu umożliwią młodzieży wysoki poziom szkoleń. Następnie Kierownik SPA & Wellness p. Dina Połoszynowicz scharakteryzowała rodzaje świadczonych usług w dziale spa i zaproponowała potencjalne zakresy wykonywanych czynności dla praktykantów.
Efektem rozmów było uzyskanie pozytywnej opinii utworzenia nowego kierunku oraz podpisanie dokumentu "Porozumienie o współpracy", który zapewnia szerokie spektrum dalszej współpracy w ramach organizacji praktyk, modyfikacji programów nauczanie i podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Hotel Arłamów jako strategiczny partner szkoły przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Struktura i wielkość obiektu, bogata oferta świadczonych usług oraz szeroki zakres działań są gwarancją kształcenia praktycznego uczniów na najwyższym poziomie.

Małgorzata Tomczyk

August 2020