Arrow
Arrow
Slider

KONGRES KOLEJOWY W WARSZAWIE

Na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej dyrekcja szkoły p. Marcin Pilarski i p. Małgorzata Tomczyk oraz uczennice klasy stewardess, uczestniczyli w Kongresie Rozwoju Kolei - Przyszłość i Perspektywy. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, przedstawiciele przedsiębiorstw z branży kolejowej, w tym spółek Grupy PKP, instytucji państwowych i organizacji społecznych, szkolnictwa oraz świata nauki - Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Sekretarz Stanu w MEN Marzena Machałek. Kongres został zainaugurowany przez Prezydenta Polski p. Andrzeja Dudę, Premier p. Mateusz Morawiecki przedstawił plan Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji - Centralny Port Komunikacyjny.

Zobacz galerię zdjęć


Delegacja ze szkoły brała udział w bloku poświęconym szkolnictwu zawodowemu. Uczestniczyła w nim wiceminister edukacji Marzena Machałek. W dyskusji pt. Kolej na miarę pracodawcy XXI wieku – przyszłość zawodu kolejarza, brali udział również: Mirosław Antonowicz, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.; Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity S.A.; Zenon Kozendra, członek zarządu PKP Cargo S.A.; Marek Olkiewicz, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a także Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.
Dyrekcja szkoły uczestniczyła w panelu dotyczącym rozwoju szkolnictwa zawodowego, prowadzonym przez Departament Strategii, kwalifikacji i kształcenia zawodowego. Tematami były prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego oraz współpraca szkół z pracodawcami i realizacja staży uczniowskich w zakładach pracy.
Prowadzono również dyskusje w zakresie rozwoju szkolnictwa branżowego w naszej szkole z dyrekcją Departamentu z p. Urszulą Martynowicz i p. Piotrem Bartosiakiem, którzy wyrazili pozytywne opinie w zakresie wysokiej jakości prowadzenia eksperymentu pedagogicznego technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Kształcenie stewardess w branży usługowej w transporcie lądowym wzbudziło zainteresowanie wśród przedstawicieli branży kolejowej. Zostały nawiązane kontakty z potencjalnymi partnerami, nawiązano porozumienie w sprawie współpracy z PKP INTERCITY w zakresie wprowadzenia uczniów eksperymentalnego kierunku na rynek usług branży kolejowej, a w przyszłości zatrudnienia absolwentów technikum. Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Intercity p. Ewa Boguszewska zaoferowała szeroką współpracę, ponieważ na rynku pracy w resorcie kolejowym jest popyt na absolwentów naszego kierunku. Uczennice Klaudia Misiur i Klaudia Wowk godnie reprezentowały ZS nr 1 w Tarnobrzegu, aktywnie uczestniczyły w dyskusji i chętnie dzieliły się wiedzą zawodową.
Wydarzenie odbyło się w 29 stycznia 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie,


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

September 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 49

Wczoraj 271

Tygodniowo 49

Miesięcznie 7828

Ogólnie 405401

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider