Informacja dla uczniów

Uczniu,

• Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie – postaraj się nie wychodzić niepotrzebnie z domu.
  • Ogranicz bezpośrednie kontakty ze znajomymi – kontaktuj się z nimi za pośrednictwem telefonu lub internetu.
  • Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj bezpieczną odległość od osób przeziębionych – kaszlących i kichających (co najmniej 1,5 metra).
  • Zmień codzienne zachowania – nie witaj się poprzez podanie ręki, nie przytulaj ani nie całuj przyjaciół na powitanie.
  • Zdezynfekuj swój telefon, smartfon, laptop, tablet – etui, szkło, ekran dotykowy i klawiatura to siedlisko bakterii i wirusów.

Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki – odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje.
W najbliższym czasie nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie dotyczy to uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego. Niezbędne materiały będą udostępnione za pomocą dziennika elektronicznego i e-poczty.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

1. Zintegrowana Platforma Edukacyjna
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning