Arrow
Arrow
Slider

100 ROCZNICA URODZIN KAROLA WOJTYŁY – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

18 maja 2020 r przypada 100 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka – świętego Jana Pawła II. Jego postać była dla nas Polaków szczególnym darem, pontyfikat nadzieją. Dzisiaj święty Jan Paweł II jest dla nas miedzy innymi przykładem wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Nie ulegania słabościom, przezwyciężania trudności, osiągania celów – budowanie ścieżki swojej nauki, swojej pracy, swojego osobistego życia rodzinnego w oparciu o najwyższe wartości. Święty Jan Paweł II wyraźnie wskazywał właściwy kierunek drogi człowieka, który bez prawdziwej miłości do Boga i bliźniego jest trudny.

 Niech rocznica jego urodzin stanie się okazją dla nas wszystkich do refleksji nad własnym życiem i chwilą modlitwy przez Jego wstawiennictwo. „Wasze powołania i zawody są różne. Musicie dobrze rozważyć, w jakim stosunku — na każdej z tych dróg — pozostaje „bardziej być” do „więcej mieć”. Ale nigdy samo „więcej mieć” nie może zwyciężyć. Bo wtedy człowiek może przegrać rzecz najcenniejszą: swoje człowieczeństwo, swoje sumienie, swoją godność. To wszystko, co stanowi też perspektywę „życia wiecznego”.(...) „Ta moc ducha, moc sumień i serc, moc łaski i charakterów, jest szczególnie nieodzowna w tym waszym pokoleniu (...) potrzebna jest, by żyć na co dzień odważnie, także w sytuacji obiektywnie trudnej, aby dochować wierności sumieniu w studiach, w pracy zawodowej, by nie ulec modnemu dziś konformizmowi, by nie milczeć, gdy drugiemu dzieje się krzywda, ale mieć odwagę wyrażenia słusznego sprzeciwu i podjęcia obrony. „Więcej być”. Dzisiejsze „więcej być” młodego człowieka to odwaga trwania pełnego inicjatywy — nie możecie z tego zrezygnować, od tego zależy przyszłość każdego i wszystkich — trwania pulsującego świadectwa wiary i nadziei. „Więcej być” to na pewno nie ucieczka od trudnej sytuacji. (Homilia w czasie liturgii słowa skierowana do młodzieży zgromadzonej na Westerplatte, Gdańsk – Westerplatte 1987).


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

January 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 234

Wczoraj 368

Tygodniowo 1031

Miesięcznie 3768

Ogólnie 442880

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider