Arrow
Arrow
Slider

Kongres Lotniczy Fly & More

 

15 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja kongresu branżowego Fly & More, który miał miejsce w G2A Arena Port Lotniczy "Rzeszów – Jasionka". Udział w kongresie wzięli uczniowie i uczennice klasy stewardess Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, którzy, pod opieką dyrektora dr Marcina Pilarskiego oraz wychowawcy – Beaty Furtak, pomagali w organizacji wydarzenia. Przyszłe stewardessy witały uczestników kongresu, udzielały informacji dotyczących przebiegu imprezy, pracowały w recepcji oraz brały udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych. Kongres lotniczy skupia się na najbardziej aktualnych wydarzeniach w branży, a udział w nim biorą przedstawiciele największych firm związanych z transportem lotniczym – linii lotniczych, touroperatorów, lotnisk czy spółek usługowych. W tym roku tematem przewodnim był Brexit i jego wpływ na transport lotniczy oraz zmieniające się trendy w travel retail. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który zaznaczył jak ważny w rozwoju regionu jest rozwój mniejszych lotnisk, takich jak Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka”, z którego uruchomione zostają loty międzykontynentalne – do Tel Awiwu i Newarku. Prezes Zarządu PLL LOT Rafał Milczarski serdecznie powitał stewardessy i stewardów z tarnobrzeskiej „Prymaówki” i utwierdził w przekonaniu, iż kierunek jaki wybrali to bardzo dobry wybór, który znacznie ułatwi start w zawodową przyszłość. Prezes Milczarski zaznaczył także, że transport lotniczy w Polsce rozwiaja się bardzo dynamicznie, a według strategii rentownego wzrostu LOT-u na lata 2016 – 2020, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również z innych krajów. Ponadto LOT prognozuje przewiezienie ponad 10mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów w ciągu czterech lat. W związku z powyższymi prognozami, rośnie również zapotrzebowanie na wykalifikowanych pracowników, więc przygotowanie młodzieży do pracy przy obsłudze pdróżnych już na etapie szkoły średniej jest bardzo dobrym pomysłem.

Uczestnictwo przyszłych stewardess z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu w tak prestiżowym wydarzeniu daje możliwości nawiązania szerokich kontaktów zawodowych. Szkoła współpracuje już z PLL LOT oraz firmą Aviation Consulting, co zapewni uczniom nowego kierunku dostęp do szkoleń i sprzętu na światowym poziomie, zwiększy ich mobilność i zdolność do zatrudnienia, umożliwi nabycie wielu umiejętności wymaganych przez przyszłych pracodawców, a tym samym zapewni naszym absolwentom bezkonkurencyjność na rynku pracy.
Beata Furtak

Zobacz galerię zdjęć

 

 


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

June 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 107

Wczoraj 267

Tygodniowo 1881

Miesięcznie 740

Ogólnie 695826

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook