PLL LOT - Jesteśmy Coraz Bliżej

5 czerwca 2018r. w ramach umowy podpisanej między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT a Zespołem Szkół Ponadimnazjalnych nr 1, grupa stewardess uczestniczyła w szkoleniu przeprowadzanym przez pracowników PLL LOT w siedzibie linii w Warszawie. Tematyka szkolenia obejmowała takie zagadnienia jak "Praktyka Latania", "Centrum Operacyjne", "Produkt Naziemny i Pokładowy" oraz "Safety Management System".Po zakończonym bloku teoretycznego odbyło się spotkanie ze stewardessą pracującą w PLL LOT, która opowiedziała o najważniejszych aspektach pracy na pokładzie samolotu. Ponadto, zastępca dyrektora biura lotniczego ds. personelu pokładowego Małgorzata Zielińska zapewniła, że zaplanowany dla klasy stewardess z tarnobrzeskiej "Prymasówki" cykl szkoleń dostosowany będzie stricte do wymagań firmy, jakie stawiane są jej przyszłym pracownikom. Po ukończeniu szkoleń, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej, na kandydatów na pracowników PLL LOT czekać będzie jeszcze egzamin z języka angielskiego, którego wynik jest kluczowym czynnikiem decydującym o przyjęciu do pracy. Pomyślne ukończenie szkoleń oraz zdanie egzaminu językowego gwarantować będzie absolwentom klasy stewardess dobrą, ciekawą i satysfacjonującą pracę w szeregach Polskich Linii Lotniczych LOT.

Beata Furtak

November 2018