Arrow
Arrow
Slider

Szkolenie na Tratwie

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powierztnych w Dęblinie jest uczelnią, która prowadzi patronat naukowy nad eksperymentem pedagogicznym przeprowadzanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Na mocy umowy o współpracy podpisanej między szkołami w grudniu 2016 roku, w dniach 19 – 20 marca 2018 roku odbyło się dwudniowe szkolenie dla klasy stewardess przeprowadzone przez kadrę WSOSP – dr Małgorzatę Żmigrodzką i Katarzynę Kostur – Balcerzak. Podczas części teoretycznej szkolenia uczniowie zostali zapoznani z takimi zagadnieniami jak: bezpieczeństwo w obsłudze pasażera oraz procedury awaryjne na pokładzie samolotu i w obsłudze naziemnej.

Część praktyczna obejmowała wykonanie zadań na basenie przy użyciu tratwy ratowniczej, podczas których ćwiczono sytuacje awaryjne, które mogą mieć miejsce w czasie wodowania samolotu – m.in. utrzymanie się na wodzie, techniki ewakuacji oraz techniki holowania. Przyszłe stweardessy sprostały wyzwaniu, chociaż nie było łatwo – szczególnie jeżeli chodzi o zadania wykonywane w wodzie.

Współpraca tarnobrzeskiej „Prymasówki” z Dęblińską Szkołą Orląt, jak i eksperymentalny kierunek – technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych bardzo dobrze się rozwijają. ZSP1 otrzymuje szereg materiałów dydaktycznych wykorzystywanych szczególnie podczas nauczania przedmiotów zawodowych. Wkrótce, odbędą się kolejne zaplanowane wydarzenia: szkolenie w siedzibie WSOSP w Dęblinie dotyczące sytuacji awaryjnych na pokładzie samolotu oraz udział w Obchodach Jubileuszu 100-lecia lotnictwa wojskowego. Wszelkie wspólnie podejmowane działania przynoszą możliwości rozwoju kompetencji zawodowych – zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym, co sprawi, że absolwenci nowego kierunku kształecenia będą odpowiednio przygotowani do wykonywania ich przyszłego zawodu.

Zobacz galerię zdjęć

Beata Furtak


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

September 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 51

Wczoraj 388

Tygodniowo 439

Miesięcznie 9768

Ogólnie 721763

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook