Arrow
Arrow
Slider

Uczniowie klasy 3TEHL i 2TTG kształcący się w zawodach technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik obsługi turystycznej, w dniach od 13 do 25 kwietnia przebywali na praktyce zawodowej w letnim kurorcie wypoczynkowym – Rimini, we Włoszech. Praktyki zawodowe dla 24 uczniów odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Europejskie praktyki zawodowe drogą do sukcesu", finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS +.

Wyjazd był poprzedzony długimi przygotowaniami, uczniowie uczestniczyli w kursie języka angielskiego i włoskiego oraz w warsztatach kulturowo-pedagogicznych „Intercultural Competence Course”. Wszyscy pilnie szlifowali język angielski i uczyli się języka włoskiego. Jak się okazało, znajomość tych języków była niezbędna w konwersacji z „szefem” :).
Po przyjeździe do Rimini uczniowie zostali przywitani przez przedstawicieli organizacji przyjmującej - firma Sistema Turismo oraz zakwaterowani w Rezydencji Queen.
Młodzież przez dwa tygodnie pracowała w hotelach o wysokim standardzie (Hotel Cuba, Hotel Ferretti Beach, Hotel Bengasi oraz Hotel Jolie di Capanna Silvia) oraz w sklepach oferujących różne asortymenty towarów, np.: odzież, instrumenty muzyczne, kwiaty... (Flora Folies, Punto Musica , Patrizia Mainardi czy Lady Camelot). Praca w tych firmach umożliwiła uczniom zdobycie nowych umiejętności i podniesienie kompetencji zawodowych. Po zakończeniu stażu każdy uczeń otrzymał Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w projekcie oraz otrzyma dokument Certyfikat Europass – Mobilność - potwierdzający nabyte kompetencje. Dokument jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
W czasie wolnym od pracy uczniowie zwiedzali Rimini, spędzali czas na plaży, korzystali z uroków miasta i pogody. Wielką atrakcją była wycieczka do Wenecji, podczas której młodzież zwiedzała Bazylikę i Plac Św. Marka, Pałac Dożów i Dzwonnicę Mostu Westchnień. Podziw wzbudzały gondole pływające po Canale Grande oraz urokliwe wąskie uliczki. Kolejna wyprawa odbyła się do San Marino, która równie mocno zapadła w pamięci. Młodzież mogła podziwiać architekturę najstarszej republiki w całej okazałości, Ratusz Palazzo Pubbliko i Twierdzę La Rocca o Guaito.
W drugim tygodniu pobytu młodzież wraz z opiekunami zaproszona została na uroczystą kolację do eleganckiej restauracji Zi Rosa w Riccione. Tutaj każdy mógł spróbować przysmaków kuchni włoskiej, wspaniałych przystawek składających się z dojrzewających szynek i serów oraz dań głównych - czyli różnych gatunków mięs z włoskim ręcznie robionym makaronem.
Pobyt minął bardzo szybko i żal było wyjeżdżać. Zagraniczna praktyka zawodowa zaowocowała zawarciem nowych znajomości, poznaniem kultury włoskiej oraz zabytków Rimini, Wenecji, San Marino. Młodzież poznała trendy włoskiego rynku usługowego, a zdobyte doświadczenie zawodowe na pewno ułatwi im lepszy start w dorosłe życie. Podczas pobytu uczniowie byli pod stałą opieką nauczycieli Izabeli Gurdak i Sylwi Wańczyk.

Projekt pt. „Europejskie praktyki zawodowe drogą do sukcesu” będzie realizowany w naszej szkole do 2016 roku.
Kolejne grupa 20 uczniów wyjedzie na praktykę do Rimini w październiku!!!

Zobacz galerię zdjęć

Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

May 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 484

Wczoraj 510

Tygodniowo 994

Miesięcznie 5335

Ogólnie 582782

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider