9 czerwca odbyła się Konferencja, na której podsumowano osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów na zagranicznych praktykach, w ramach projektu pn. "Europejskie praktyki zawodowe drogą do sukcesu”. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, realizowany przez FRSE Narodową Agencję programu Erasmus+.
Udziałem w konferencji zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta Tarnobrzega: pan Józef Motyka - zastępca prezydenta Miasta, pani Bożena Kapuściak i pan Jan Dziubiński - wiceprzewodniczący Rady Miasta, pani Anna Pekar - radna Rady Miasta Przewodnicząca Komisji Oświaty, pan Waldemar Stępak - radny Rady Miasta, pani Małgorzata Mazurek - dyrektor Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego, pani Barbara Obara - kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Tarnobrzegu oraz dyrekcje tarnobrzeskich szkół zawodowych: pan Marek Szczytyński – dyrektor ZSP nr 2, pan Remigiusz Głód - kierownik szkolenia praktycznego ZSP nr 3, pan Marek Wrona - wicedyrektor ZS im St. Staszica i pan Józef Surowaniec – dyrektor CKP.
Swoją obecnością zaszczycili nas również lokalni pracodawcy: pani Danuta Dziadura – kierownik CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców w Tarnobrzegu, pani Danuta Wójcikowska - członek zarządu CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców w Tarnobrzegu, pani Barbara Kozioł - Salon Fryzjerski „Effect”, pani Ewa Kwiatkowska - Salon Fryzjerski „Liza”, pan Piotr Pabjan - TARNOGRAF oraz Rodzice uczestników, pan Krzysztof Nowak - przewodniczący Rady Rodziców i Nauczyciele naszej szkoły.
Konferencja miała na celu przedstawienie założeń realizowanego projektu. Uczniowie zaprezentowali zdobyte umiejętności i kompetencje zawodowe. Opowiadali o włoskich zakładach pracy i wykonywanych zadaniach. Podzielili się wrażeniami z wycieczek po Rimini, Wenecji i San Marino, a także spostrzeżeniami na temat życia codziennego Włochów. Nabyte kompetencje językowe zaprezentowali uczniowie podczas swoich przemówień oraz w czasie występów wokalnych: Karol Smykla i Ksenia Sałata śpiewali zebranym gościom włoskie przeboje. Na konferencji uczestnicy projektu otrzymali Certyfikaty oraz dokument Europass - Mobilność, jako potwierdzenie odbycia szkolenia zawodowego za granicą oraz nabytych kompetencji. Na zakończenie konferencji przygotowany został pokaz nabytych umiejętności: fryzury wieczorowe czesane według włoskich trendów mody oraz potrawy kuchni śródziemnomorskiej, które degustowali wszyscy uczestnicy konferencji.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.

September 2018