Arrow
Arrow
Slider

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W piątek, ósmego listopada, o godzinie 11:11, zgromadzeni na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie, rozpoczęli uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę – odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tę szczególną uroczystość w naszej szkole uświetniło widowisko patriotyczne. Myślą naczelną były słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Intencją twórców przedstawienia było zwrócenie uwagi widzów na fakt, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Ci, którzy służyli Ojczyźnie całym życiem, nie oczekiwali żadnej nagrody, lecz swą postawą zasłużyli na część i pamięć.

Zobacz galerię zdjęć

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r. Poczet Sztandarowy ZS nr 1 pod opieką p. Waldemara Stępaka i delegacja uczniów na czele z p. Łukaszem Potyrańskim wicedyrektorem naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wspólne świętowanie rozpoczęła msza w kościele Ojców Dominikanów. Po mszy wszyscy zebrani przeszli pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości: wspólne odśpiewanie hymnu, wystąpienie Prezydenta Tarnobrzega p.Dariusza Bożka, złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem oraz salut sztandarów.

Zobacz galerię zdjęć

Konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej „Języki naszą pasją”

W dniu 7.11.2019 odbył się Konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej „Języki naszą pasją”. Laureaci w kategoriach: Recytacja wiersza w języku niemieckim: I m-ce Katarzyna Bajkowska kl. 2 TFG, II m-ce Karolina Wilk kl. 1TG, III m-ce Marta Sakhman kl. 4 TT. Recytacja wiersza w języku angielskim: I m-ce Artur Wrzesień kl. 4 TT, II m-ce Kateryna Stegluk kl. 2 TRS, III m-ce Agnieszka Durda kl. 3 TG. Piosenka w języku niemieckim: I m-ce Zuzanna Lombara kl. 4 TT, Piosenka w języku angielskim: I m-ce Barbara Trela kl. 2TRS, II m-ce Marta Sakhman kl. 4 TT Diana Smoleńska kl. 2TRS III m-ce duet Zuzanna Lombara kl. 4 TT i Piotr Chwałek kl. 3 TIS.

Zobacz galerię zdjęć

Akcja oddawania krwi w ZS nr 1

W dniu 28.11.2019r. (czwartek) w naszej szkole odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Osoby pełnoletnie, które chcą przyłączyć się do akcji proszone są o zgłaszanie się do pani Marii Zygmunt i pani Moniki Czernik.

OGŁOSZENIE - KURSY MORSKIE W KOŁOBRZEGU

Chcesz pracować na promach Wawel, Mazovia, Cracovia i Baltivia czarterowanych przez Polską Żeglugę Bałtycką?

Zgłoś się do udziału w KURSACH MORSKICH w Kołobrzegu

Zakres szkolenia:

1) podstawowe kursy bezpieczeństwa wg Konwencji STCW

2) problematyka ochrony na statku

 

REKRUTACJA do 13 listopada 2019

 

Planowany termin odbycia kursów: 19 - 26 stycznia 2020 (ferie)

Zgłoszenia:

p. Małgorzata Tomczyk

p. 7A / kierownik szkolenia praktycznego

 

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

5 listopada w Zespole Szkół im.S.Staszica odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.W tym roku naszą szkołę rezprezentowali: Barbara Trela, Natalia Ozerowa i Piotr Chwałek.

Zobacz galerię zdjęć

Języki naszą pasją

Dnia 7.11 (czwartek) o godz.9.00 w sali nr 2 (aula) odbędzie się Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "Języki naszą pasją". Uczestników konkursu zapraszamy!

Szkoła Pamięta

Uczniowie klasy 1 TIc pod opieką wychowawczyni Iwony Stępak w środę 30 października odwiedzili tarnobrzeskie nekropolie. Celem było uporządkowanie grobu rodziny Mortków autorów fundacji na rzecz szkoły. Młodzież zapaliła znicze na grobie Mortków oraz na grobach nauczycieli i pracowników szkoły, których już nie ma wśród nas.

OGŁOSZENIE

Wypłata II transzy kieszonkowego dla uczestników projektu "Europejskie praktyki drogą do sukcesu" GRUPA 3 UCZNIOWIE KLAS: 3 TF, 3 TG, 3 TT, którzy odbyli praktyki w Hiszpanii we wrześniu 2019. Odbiór: 30 października 2019 (środa) w godz.: 9:00 - 11:00, w kasie SCUW przy ul. Kościuszki 30, Tarnobrzeg /obok Urzędu Miasta/.

Otrzęsiny w Prymasówce

23 X w Prymasówce odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Pasowania dokonał Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 dr Marcin Pilarski. Po oficjalnej części rozpoczęły się ''Zmagania Klas Pierwszych". Każda z klas przygotowała plakat oraz wystrój klasy w wylosowanym kolorze. Dodatkowo przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkurencjach sportowych oraz "Prymaliadzie'' - turnieju wiedzy o naszej szkole.

Zobacz galerię zdjęć

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu Synergia

16 października 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu odbyło się podsumowanie projektu „SYNERGIA - od jakości kształcenia do wzrostu zatrudnienia” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Projekt trwał od 2016 do 2019 roku, jego wartość w ZS nr 1 to 972999,40 zł. Gospodarzem spotkania był Prezydent Miasta pan – Dariusz Bożek, który powitał zaproszonych gości. Następnie głos zabrała kierownik projektu – pani Józefa Biernacka, która omówiła cele i osiągnięte rezultaty w projekcie. Z kolei projekt podsumowali asystenci szkół m. in. pani – Ewa Język, która przedstawiła ogólne założenia, cele i sposób realizacji zadań przez ZS nr 1 w Tarnobrzegu.

Zobacz galerię zdjęć

Czytaj więcej...

Misja Opatrunek dla Zambii

Pomoc materialną w szkole przekazujemy katechecie

 

Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

November 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 899

Tygodniowo 2313

Miesięcznie 5713

Ogólnie 311011

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider