Rekrutacja trwa!

W naszej szkole kolejny rok prowadzona jest rekrutacja elektroniczna. Zapoznaj się z naszą ofertą

Nabór elektroniczny | Podanie do szkoły

Dokumenty można złożyć również osobiście w szkole i na miejscu skorzystać z pomocy w zalogowaniu się do systemu.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 700 - 1500.

Już są w Maladze !!!

W sobotę wieczorem uczniowie z klas 3TIa i 3TG dolecieli na praktyki do Malagi. Pierwsze dni były pełne wrażeń! Podróż samolotem, zakwaterowanie w akademiku z basenem, poznawanie nowych smaków i zwiedzanie przepięknej stolicy Andaluzji. Od poniedziałku rozpoczęli praktyki zawodowe, uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych w restauracji „El Balneario - Baños del Carmeni”, a uczniowie z technikum informatycznego w „Asociacion Arrabal”. Mobilności są realizowane w ramach projektu ”Międzynarodowe doświadczenie inspiracją do rozwoju" Programu Erasmus+. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenie na przewodnika po "Podziemnej Trasie Turystycznej " w Sandomierzu

Uczniowie trzeciej klasy technikum obsługi turystycznej wzięli udział w szkoleniu na przewodników po "Podziemnej Trasie Turystycznej" w Sandomierzu. Szkolenie trwało dwa dni i obejmowało serię wykładów z zakresu historii Sandomierza wraz ze zwiedzaniem zabytków, z zakresu pracy przewodnika, pokaz przewodniczy po PTT oraz praktyczne szkolenie z zakresu przepisów BHP. Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w szkoleniu, poszerzyła swoje wiadomości z zakresu historii, zabytzabytkoznawstwa, archeologii i geografii regionu. Na początku czerwca zostanie przeprowadzony egzamin. Po zaliczeniu egzaminu młodzież uzyska uprawnienia do oprowadzania po "Podziemnej Trasie Turystycznej. "Trzymamy kciuki" i życzymy powodzenia na egzaminie!

Od 16.05.2022r. niewielkie zmiany w planie lekcji.

Z Prymasówką do świata sukcesu

Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem

Atrakcyjne praktyki w renomowanym hotelu odbyły uczennice z kl. 3 TG technikum żywienia i usług gastronomicznych. Alessia, Ania, Daria i Natalia pod czujnym okiem opiekunów praktyk zdobywały nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie w branży gastronomicznej, a w wolnych chwilach przemierzały górskie szlaki.

„PRYMASÓWKA” POZYSKAŁA PRESTIŻOWEGO PARTNERA – WSPARCIE LIDERA PRZEMYSŁU ZBROJENIOWEGO

Praktyki w Hotelu Belvedere

Zakopane... Zakopane... i praktyki w Hotelu Belvedere Resort & Spa. Angelika, Julia i Karolina - uczennice z klasy 3 TG technikum żywienia i usług gastronomicznych odbywają praktyki zawodowe w hotelu o wysokim standardzie usług, mają okazję doskonalić umiejętności zawodowe i nabywać nowe kompetencje w zakresie obsługi gości na sali konsumenckiej. Znajdują również czas na spacery i podziwianie pięknych górskich widoków.

Od dnia 09.05.2022 r. zmiany w planie.

Praktyki Zawodowe w Porcie Lotniczym

IMG_20220505_142448.jpgW dniu 29 kwietnia 2022r. 8 - osobowa grupa uczniów z klasy 3 TS rozpoczęła 2 - tygodniowe praktyki zawodowe w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Pod czujnym okiem pracowników portu lotniczego uczniowie zapoznają się ze złożonym procesem odprawy pasażerów odlatujących. Odbywanie praktyki na terenie terminalu lotniczego umożliwia uczniom praktyczne zapoznanie się z obowiązującymi procedurami związanymi z obsługą pasażerów przed podróżą.

Pożegnanie klas maturalnych

29 kwietnia 2022 roku mury Prymasówki opuścili tegoroczni absolwenci Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Usług Fryzjerskich, Technikum Informatycznego, Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Obsługi Pasażerów w Ruchu Lądowym, Morskim i Powietrzynym oraz Technikum Obsługi Turystycznej. Ciepłe słowa pożegnania do Abiturientów skierował Dyrektor szkoły Marcin Pilarski. Abiturientom uroczyście wręczono nagrody. Miłym akcentem tej uroczystości było wystąpienie tegorocznych maturzystów, którzy podziękowali za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie. Przeprosili za szereg niedociągnięć, obiecali nie zapomnieć skąd wyszli. Podczas wręczania bukietów kwiatów Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom Barbara Trela z klasy IVTRS wykonała wzruszający utwór muzyczny. Następnie uczniowie młodszych klas wystąpili z uroczystą akademią żegnając tegorocznych Abiturientów.

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja mogła obyć się w tradycyjnej formie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ artystyczny pod opieką nauczycielek historii Małgorzaty Materkowskiej i Iwony Stępak. Poprzez wiersze i piosenki młodzież przybliżyła tło wydarzeń sprzed 231 lat ukazując jak ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju było uchwalenie konstytucji. Nawiązano również do tematyki ojczyzny, narodu i patriotyzmu. Niezwykle wzruszający okazał się występ ukraińskich uczennic naszej szkoły, które zaśpiewały piosenkę "Ja Ukraina".

May 2022