Witaj Szkoło! Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023

W tym roku 1. września obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, kiedy Polska musiała zmierzyć się w nierównej walce z atakiem dwóch totalitarnych państw: III Rzeszy oraz Związku Radzieckiego. Po bohaterskiej walce Polska uległa najeźdźcom, a skutki okupacji odcisnęły się tragicznym piętnem na narodzie polskim i przyniosły konsekwencje na kolejnych 50 lat. Dziś żyjemy w wolnym kraju i możemy cieszyć się nieskrępowaną wolnością oraz decydować o sobie bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Mając w pamięci tragiczne wydarzenia z przeszłości oraz obecną sytuację w Europie nauczyciele j. angielskiego Pani Agata Cabaj oraz Pan Piotr Gospodarczyk przygotowali uczniów do uroczystości rocznicowych, aby pamięć o poległych, ich poświęceniu oraz heroicznej walce była żywa, a młodsze pokolenia młodzieży poznawały historię oraz miały świadomość faktów z przeszłości.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przywitanie nowych uczniów w Zespole Szkół nr 1, którzy zapoznawszy się z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali plany lekcji na nowy rok szkolny. Serdecznie chcieliśmy podziękować uczniom biorącym udział w występie artystycznym i gratulujemy wspaniałej postawy i zaangażowania w pracę na rzecz szkolnej społeczności.

W występie udział wzięli (kolejność alfabetyczna):
Vlad Atamanchuk – narrator
Piotr Cabaj – wiersz
Oliwa Duma – śpiew
Natalia Durtka – wiersz
Aleksandra Flisek – wiersz
Jakub Furtak - nagłośnienie
Kinga Gunia – wiersz
Nikola Kępa – narrator
Gabrysia Kozik – śpiew
Kamil Partyka – wiersz
Angelika Różak – wiersz
Patrycja Szlęzak – wiersz
Karolina Wilk – wiersz
Kacper Wolan – narrator
Mariia Zbavden - wiersz
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy utalentowanej młodzieży!

October 2022