Arrow
Arrow
Slider

Witaj Szkoło! Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023

W tym roku 1. września obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, kiedy Polska musiała zmierzyć się w nierównej walce z atakiem dwóch totalitarnych państw: III Rzeszy oraz Związku Radzieckiego. Po bohaterskiej walce Polska uległa najeźdźcom, a skutki okupacji odcisnęły się tragicznym piętnem na narodzie polskim i przyniosły konsekwencje na kolejnych 50 lat. Dziś żyjemy w wolnym kraju i możemy cieszyć się nieskrępowaną wolnością oraz decydować o sobie bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Mając w pamięci tragiczne wydarzenia z przeszłości oraz obecną sytuację w Europie nauczyciele j. angielskiego Pani Agata Cabaj oraz Pan Piotr Gospodarczyk przygotowali uczniów do uroczystości rocznicowych, aby pamięć o poległych, ich poświęceniu oraz heroicznej walce była żywa, a młodsze pokolenia młodzieży poznawały historię oraz miały świadomość faktów z przeszłości.

Zobacz galerię zdjęć

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przywitanie nowych uczniów w Zespole Szkół nr 1, którzy zapoznawszy się z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali plany lekcji na nowy rok szkolny. Serdecznie chcieliśmy podziękować uczniom biorącym udział w występie artystycznym i gratulujemy wspaniałej postawy i zaangażowania w pracę na rzecz szkolnej społeczności.

W występie udział wzięli (kolejność alfabetyczna):
Vlad Atamanchuk – narrator
Piotr Cabaj – wiersz
Oliwa Duma – śpiew
Natalia Durtka – wiersz
Aleksandra Flisek – wiersz
Jakub Furtak - nagłośnienie
Kinga Gunia – wiersz
Nikola Kępa – narrator
Gabrysia Kozik – śpiew
Kamil Partyka – wiersz
Angelika Różak – wiersz
Patrycja Szlęzak – wiersz
Karolina Wilk – wiersz
Kacper Wolan – narrator
Mariia Zbavden - wiersz
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy utalentowanej młodzieży!

 


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

October 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 198

Wczoraj 408

Tygodniowo 606

Miesięcznie 1170

Ogólnie 618906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook