Arrow
Arrow
Slider

Atrakcyjny Tarnobrzeg

W piątek uczniowie technikum organizacji turystyki z klas I i II udali się na wycieczkę w celu poznania dwóch ważnych atrakcji turystycznych Tarnobrzega: Zamku Tarnowskich i Muzeum Siarki. W czasie trwania wycieczki uczniowie mogli zaobserwować pracę trzech przewodników muzealnych. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiła historia rodu Tarnowskich, a przede wszystkim "Kolekcja Dzikowska", która cieszy się dużym powodzeniem (równolegle do naszej wycieczki w zamku przebywała wycieczka z Francji, którą oprowadzał przewodnik władający językiem francuskim).

Zobacz galerię zdjęć

Przewodnicy oprowadzający po zamku przedstawili historię Tarnowskich, ale nie było to dla młodzieży nudne ponieważ w umiejętny sposób ożywili informacje różnymi ciekawostkami, często humorystycznymi, które zachęcały do sięgnięcia po niektóre książki. Po wizycie w zamku odbył się wzdłuż ścieżki dydaktycznej spacer po Parku Krajobrazowym przy zamku, a następnie młodzież zwiedziła Muzeum Siarki, gdzie została zaprezentowana historia przemysłu siarkowego od średniowiecza do naszych czasów, wystawy stałe przedstawiające tradycje górnicze - stroje, ubiory robocze i ratownicze ,modele maszyn górniczych, a także bryły siarki z pobliskich kopalń. W tym muzeum przewodnik wykazał się ważną umiejętnością jaką jest dialog ze współczesnym turystą. Nawiązał nie tylko do geologii, ale także uwarunkowań ekonomicznych i społecznych. Młodzież angażowała się w rozmowę, a także zadawała liczne pytania. Była to więc cenna, praktyczna lekcja przewodnictwa turystycznego, związana być może z przyszłą pracą niektórych uczniów. Wszyscy uczniowie wykazali się podczas zwiedzania wysoką kulturą i zaangażowaniem, tak więc dali powód do dumy nauczycielkom im towarzyszącym: p.B.Nanek i p.A.Zbyrad.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

December 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 107

Wczoraj 378

Tygodniowo 1162

Miesięcznie 107

Ogólnie 635846

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook