Arrow
Arrow
Slider

X Regionalny Konkurs języka zawodowego angielskiego i niemieckiego pn. "JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ" pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Dnia 23.11.2022r. w Zespole Szkół Nr 1 w Tarnobrzegu odbył się X Regionalny Konkurs języka zawodowego angielskiego i niemieckiego pn. "JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ" pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ukierunkowanych zawodowo z Tarnobrzega i okolic. Jury, w skład którego weszli nauczyciele języków obcych: pani Magdalena Stec (ZS nr 3 w Stalowej Woli), pani Oksana Siletska (ZS nr 1 w Tarnobrzegu), pani Dominika Zajczyk (ZS nr1 w Tarnobrzegu), pani Elżbieta Turbak (SP nr 10/ZS nr1 w Tarnobrzegu) wyłoniło zwycięzców: Język angielski: I miejsce – Klaudia Szewc ZS nr1 w Tarnobrzegu, II miejsce – Varvara Sheleg ZS nr1 w Tarnobrzegu, III miejsce – Daniel Kosidło ZS nr1 w Tarnobrzegu, IV miejsce- Mateusz Stępień ZS nr3 w Stalowej Woli. Język niemiecki: I miejsce – Mariia Chorna ZS nr1 w Tarnobrzegu, II miejsce – Malgorzata Grabiec ZS nr1 w Tarnobrzegu, III miejsce – Mariia Zbavden ZS nr1 w Tarnobrzegu, IV miejsce- Kinga Gunia ZS nr1 w Tarnobrzegu.

Zobacz galerię zdjęć

Część pisemną oceniali : pani Beata Furtak i pani Jolanta Smyrak-Adamczyk z ZS nr1 w Tarnobrzegu. Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców wręczyli pani vice-dyrektor Elżbieta Gródek i pan vice-dyrektor Łukasz Potyrański z ZS nr 1 w Tarnobrzegu Celem konkursu „JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ” jest doskonalenie znajomości języków obcych zawodowych i przygotowanie uczniów do sprostania wymaganiom współczesnego rynku pracy z naciskiem na zawód, w którym kształcą się uczniowie. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej trwającej 30 minut uczniowie wykazali się umiejętnością zrozumienia tekstu czytanego o tematyce gastronomicznej. Część ustna polegała na ustnym przedstawieniu prezentacji multimedialnej przygotowanej w programie Power Point w wybranym przez siebie języku obcym. Jury oceniało prezentacje:
„Różnorodność kuchni śródziemnomorskiej”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Tarnobrzegu i Stalowej Woli. Po prezentacjach ustnych uczestnicy wysłuchali prezentacji uczniów z ZS nr 1 na temat praktyk realizowanych w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie podzielili się wrażeniami z Hiszpanii i przygotowali wirtualną wycieczkę po Maladze. Poczęstunek dla uczestników przygotowano na warsztatach gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli nauki zawodu.


Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

December 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 133

Wczoraj 378

Tygodniowo 1188

Miesięcznie 133

Ogólnie 635872

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Facebook