Arrow
Arrow
Slider

W dniach 23-26 września 2014 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu gościł uczestników projektu Internetless, który realizowany jest w ramach programu Comenius. Uczestnikami byli koordynatorzy i młodzież z 8 krajów: Polski, Turcji, Islandii, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch, Portugalii oraz Litwy. Młodzież i nauczyciele w ramach projektu uczestniczyli już w spotkaniach w Laugum, w Las Palmas, Viana do Castelo oraz w Szawlach. Kolejnym miejscem był Tarnobrzeg. 23 września 2014 r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przybyłych Gości powitał Dyrektor Szkoły Piotr Wałcerz.

Koordynator nauczyciel języka angielskiego - projektu Piotr Gospodarczyk, oraz nauczyciele i młodzież ZSP nr 1 zaplanowali dużo ciekawych zajęć: gry i zabawy sportowe, spektakl szkolnego koła teatralnego, prezentacje i degustacje potraw przygotowanych przez uczniów kierunków gastronomicznych, a także pokaz fryzur. Uczestnicy projektu mogli obejrzeć nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz halę sportową
W programie były m.in: wycieczka szlakiem Leliwitów, rejs łódką po Jeziorze Tarnobrzeskim, wizyta u Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Norberta Mastalerza oraz u Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Anny Czaplińskiej, zwiedzanie Zamku Tarnowskich połączone z pokazem tańca towarzyskiego. Ponadto Goście mieli okazję podziwiać zamek w Baranowie Sandomierskim. Niezapomniane wrażenia pozostawiła także wycieczka do Sandomierza i do Krakowa połączona ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków i zabytków. Nauczyciele i mlodzież z zagranicy mieli także okazję zobaczyć obszary leśne w Budzie Stalowskiej. Pod opieką leśniczego z Nadleśnictwa Nowa Dęba przeszli ścieżką edukacyjną, którą zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasy.
Celem projektu było uświadomienie młodzieży, że aktywność fizyczna, kontakty międzyludzkie bez pośrednictwa środków masowego przekazu, rozwijanie talentów i zainteresowań oraz obcowanie z przyrodą stanowią sedno życia każdego młodego człowieka i mogą być alternatywą dla spędzania czasu przy komputerze.
Dla większości gości z Europy wizyta w Tarnobrzegu była pierwszym spotkaniem z naszym krajem, kulturą i językiem. Z pewnością pobyt w Polsce będzie niezapomniany i pełen wrażeń, a nawiązane kontakty pozwolą na kontynuowanie przyjaźni.

Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

March 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 356

Wczoraj 356

Tygodniowo 1374

Miesięcznie 7373

Ogólnie 675650

Kubik-Rubik Joomla! Extensions