Arrow
Arrow
Slider

W latach 2013 – 2015 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu uczestniczy w projekcie Comenius Internetless z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, który realizowany jest wraz ze szkołami z takich krajów jak: Islandia, Bułgaria, Włochy, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie), Portugalia, Turcja i Litwa. W dniach od 31.03.2014 do 4.04.2014 czteroosobowa delegacja składająca się z Pani Małgorzaty Stefaniak, Pana Piotra Gospodarczyka oraz dwóch uczennic z klasy 4 THT – Agaty Kaczmarek oraz Patrycji Ląd odwiedziła miejscowość Szawle na Litwie.
Projekt Internetless ma na celu zapewnienie pomocy młodym ludziom w zorganizowaniu alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Z ankiety, którą przeprowadzili wśród swoich uczniów koordynatorzy i nauczyciele szkół partnerskich dowiadujemy się, iż komputer oraz mobilne urządzenia służące do komunikacji typu: laptopy, tablety oraz smartfony, są bardzo powszechne oraz w niektórych przypadkach są głównymi środkami nawiązywania relacji międzyludzkich. Od września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zostały zorganizowane różne działania, które miały na celu rozwinąć zainteresowania i pasje uczniów. Zrealizowaliśmy konkurs fotograficzny, konkurs na logo projektu, pokaz fryzur, mody z lat 20, 30, 60 i 70 – tych, opracowaliśmy kalendarz na 2014 rok, zorganizowaliśmy wystawę poświęconą historii sztuki w malarstwie, architekturze, stroju oraz rzeźbie, ponadto nasi uczniowie ubrani w stroje szlacheckie zatańczyli poloneza. W najbliższych miesiącach szkoły partnerskiej zorganizują warsztaty oraz konkurs kulinarny, a tradycyjne przepisy zostaną zebrane w formie jednej książki kulinarnej jako jeden z produktów projektu. Podczas wizyty na Litwie delegacje ze szkół partnerskich gościły w liceum ogólnokształcącym Siauliu Stasio Salkauskio. Realizując zadania przewidziane w harmonogramie projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła, zajęciach na orientacje w terenie, poznawali kulturę ludową, a także zwiedzili muzeum czekolady, gdzie mieli możliwość własnoręcznie przygotować słodycze. Natomiast nauczyciele uczestniczyli m.in. w Międzynarodowej Konferencji poświęconej „Zdrowemu Korzystaniu z Komputera i Zasobów Internetu”. Jedną z atrakcji wizyty było oficjalne spotkanie w Ratuszu Miejskim w Szawle, gdzie Pan Justinas Sartauskas Burmistrz miasta zapoznał gości z historią miasta i regionu. Kolejnym punktem przewidzianych dla gości była jednodniowa wizyta w stolicy Litwy – Wilnie. Nauczyciele i uczniowie bardzo chwalili program przygotowany przez stronę litewską i zgodnie stwierdzili, iż udział szkół w projekcie Comenius pozwala bardzo zbliżyć narody Europejskie.

Translator

Polish Dutch English French German Italian Spanish Ukrainian

Polacy na Ukrainie

Slider

Partnerzy strategiczni

Slider

Wydarzenia

May 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 139

Wczoraj 303

Tygodniowo 1725

Miesięcznie 3632

Ogólnie 476396

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

LICEUM DYPLOMACJI

Slider

Stewardessy

Slider

Zagraniczne praktyki

Slider

Wspierają nas

Slider

Współpracują z nami

Slider

Realizowane projekty UE

Slider